Ogłoszenia
XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj  w niedzielę, w amfiteatrze tuchowskim dożynki gminne o godz. 15.30. Msza Święta dziękczynna za zbiory w tym roku w klasztorze o godz. 14.00.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy m. in. :
• we wtorek  – Święto Św. Bartłomieja Apostoła
w środę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji na dzień Jakubowy
• w czwartek – Uroczystość M.B. Częstochowskiej. Msze święte o  godz. 6.30;  8.30;  16.00 i 18.00.

3. W dniu dzisiejszym dziękujemy za ofiarną siedmioletnią pracę i posługę kapłańską w naszej parafii Ks. Markowi Wojakowi, a także trzyletnią pracę Ks. Dariuszowi Grocholi. W najbliższy czwartek rozpoczną pracę w naszej parafii nowi wikariusze: ks. Marcin Górski i ks. Grzegorz Nosal, których powitamy w przyszłą niedzielę. Otoczmy wszystkich kapłanów serdeczną modlitwą i życzliwością.

4. Zachęcamy do lektury Gościa niedzielnego. Dziś m.in. pytanie: Jak rodzina może być środowiskiem żywej wiary? Artykuł  o życiu i posłudze zmarłego bpa Henryka Hosera  oraz  Diament pośród popiołów czyli słowo o Stefanii Łąckiej, która ocaliła nadzieję w piekle obozu w Auschwitz i  której proces beatyfikacyjny się rozpoczął.

OdpowiedzPrzekaż dalej