Ogłoszenia
XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to  „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na rzecz cierpiącego ludu Afganistanu. Dziękujemy za wasze szlachetne serca, za wsparcie modlitewne i materialne dla Afgańczyków. Dziś również niedzielne nieszpory o 17:40.

2. Grupę Modlitewną zapraszamy w poniedziałek na wieczorną Eucharystię, a potem na spotkanie do salki z Księdzem Jerzym.

3. W środę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej Tarnowskiej Diecezji. Msze święte rano o 6.15 oraz 7.00, a popołudniu o 16:00 i 18:00. Na Mszy św. o 7:00 i 16:00 będzie poświęcenie ziarna siewnego.

4. Liturgiczną Służbę Ołtarza, czyli ministrantów i lektorów zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o godz. 18.oo, a po niej na pierwsze powakacyjne spotkanie z nowym opiekunem – Ks. Grzegorzem.

5. Młodzież zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży oraz chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi KSM prosimy na spotkanie w piątek o godz. 19:00. Celem spotkań młodych jest formacja chrześcijańska, formacja charakteru i osobowości, rozwój talentów, by nimi służyć bliźnim, modlitwa słowem Bożym oraz przygotowanie do życia społecznego i obywatelskiego. Zachęcamy młodych z naszej parafii, zwłaszcza przygotowujących się do bierzmowania do zaangażowania się w życie parafialne, ponieważ – jak powiedział papież Franciszek – młodzi nie są tylko przyszłością Kościoła, ale są jego teraźniejszością.

6. Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz te dziewczęta począwszy od „zerówki”, które chciałyby wstąpić do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie z siostrą Małgorzatą w sobotę na godz. 10.00 do salki „Kubusiów” przy kościele.

7. W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie ofiarami na tacę naszych parafialnych inwestycji. W dalszym ciągu trwa spłata nowego instrumentu organowego. Wszystkim ofiarodawcom, zwłaszcza tym, którzy regularnie składają ofiary na ten cel w kopertach, bądź przez przelew na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które przeznaczone są na cele diecezjalne. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.

9. Pragniemy również poinformować, że za tydzień w niedzielę odbędzie się kolejny Tuchowski Wieczór Uwielbienia. Tym samym będzie to pierwsze powakacyjne uwielbienie oraz wspólne dziękczynienie za beatyfikację Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjnie o 18 Msza święta, a po niej czas słowa, które wygłosi Maciej Tabor – lider Wspólnoty „Źródło Wody Żywej”. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej.

Ogłoszenia społeczne:

10. Pani Burmistrz przypomina o obowiązkowym udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który ma być przeprowadzony do 30 września br. W gablocie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tego spisu.

11. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 6 do 10 września br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.