Ogłoszenia
XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś składamy Bogu dziękczynienie za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. W ramach dziękczynienia zapraszamy i zachęcamy do udziału w Tuchowskim Wieczorze Uwielbienia, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 w naszym kościele. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.  

2. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18:00, a po niej modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła.

3. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża.  Jak co roku zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 19.00 tradycyjnie obok Biedronki na ul. Wróblewskiego, a zakończenie „na górze” przy figurze św. Józefa na tej samej ulicy. Zachęcamy wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież do licznego udziału. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą elementów odblaskowych.

4. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla klas ósmych odbędzie się w najbliższy piątek w salce przy kościele według następującej kolejności:
* Klasa 8 A o godz. 15.00;
* Klasa 8 B o godz. 15.45;
* Klasa 8 C o godz. 16.30;
* Klasa 8 D o godz. 17.15.

5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
* kandydatów na ministrantów – w czwartek o godz. 17.00;
* ministrantów oraz lektorów – w czwartek po wieczornej Mszy świętej;
* Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – w piątek o godz. 19.00.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary i dzisiejsze wsparcie naszych inwestycji parafialnych, zwłaszcza spłatę nowego instrumentu organowego. Za tydzień w Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu wesprzemy ofiarami do puszek Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. W przyszłą niedzielę z racji obchodów Jubileuszowego Roku Jakubowego odbędzie się w naszym kościele Msza święta o godz. 18.00 a po niej Koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL o godz. 19.00 w Domu Kultury. Na to wydarzenie zapraszam Burmistrz Tuchowa oraz Proboszcz Parafii św. Jakuba Starszego, Apostoła.  

8. Dom Kultury w Tuchowie zaprasza do Muzeum Miejskiego na wystawę pt. Prymas Polski Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – znany i nieznany. Wystawę można oglądać w środy, czwartki i piątki w godz. 12.00 do 18.00. Dla grup zorganizowanych w szczególności dzieci i młodzieży zwiedzanie połączone będzie z prelekcją kuratorów wystawy.

9. Informujemy, że intencje mszalne na nowy rok będą przyjmowane od października.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Andrzej Szczepański oraz + Erika Zoń. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu…