OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę Synodalną. Temat na najbliższy miesiąc październik to zadanie uświadomienia sobie na nowo prawdy, że wypowiadane przez nas  słowa, a także inne wytwory kultury nie są obojętne moralnie, ale mają swoją wartość etyczną. Spotkania synodalne odbywać się będą co miesiąc na adoracji w Dniu Jakubowym – dwudziestym piątym każdego miesiąca jak to było wcześniej.  Parafialny Zespół Synodalny otrzymuje materiały drogą mailową, a kto nie korzysta z Internetu otrzyma materiał drukowany do rozważań.

2. Rodzice i dzieci z klas III będą spotykać się co miesiąc – tak jak i dzisiaj – w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o 11.30. Po dzisiejszej Mszy świętej o 11.30 pierwsze Spotkanie. Dzisiaj mamy też Dzień Modlitw za osoby Niesłyszące, Dzień Emigranta i Uchodźcy oraz o Trzeźwość z pielgrzymką do Szczepanowa. Nieszpory o godz. 17.40.

3. We wtorek o godz. 15:00 Koronka na ulicach miast i placach. W naszej parafii będziemy ją odmawiać na rynku przy pomniku Jana Pawła II.

4. Czcicieli Św. Rity, a także osoby uzależnione i ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i modlitwy po niej w czwartek o godz. 18.00.

5. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

6. W piątek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie wszystkich, szczególnie dzieci na godz. 17.15. Nie żałujmy czasu na wspólną modlitwę z rozważaniem tajemnic życia Jezusa i Maryi. Ufamy, że zaowocuje to również tym, że więcej rodzin będzie codziennie sięgać po tę modlitwę dla ratowania duchowo zagubionych. Kto by nie mógł uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, to zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym lub przy kapliczkach z sąsiadami.

7. Kandydaci na ministrantów spotykają się w sobotę o godz. 9.30. Wciąż mogą się jeszcze zgłaszać nowi, począwszy od uczniów klas trzecich.

8.  Dzieci z naszej parafii zapraszamy w każdą niedzielę wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11.30, ze specjalnym błogosławieństwem.

9. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź o 14.30 i 17.30.

· Dodatkowa Msza święta w piątek o 15:00, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

· Do chorych  kapłani udadzą się  według następującego porządku: w piątek Ks. Proboszcz, ks. Łukasz i ks. Grzegorz od godz. 8.oo; ks. Marcin od godz. 10.00. Ks. Jerzy w sobotę od godz. 8.30.

· W piątek na godz. 18.00 na Mszę Świętą zapraszamy młodzież z klas ósmych na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

10. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

12. W naszym tuchowskim kinie jest wyświetlany bardzo wartościowy film pt. „Wyszyński – przebaczenie czy zemsta?” codziennie do środy o godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania. Dotyczy głównie okresu powstania warszawskiego i współpracy ks. Wyszyńskiego z Matką Elżbietą Różą Czacką.

13. Polećmy jeszcze Bożemu miłosierdziu duszę + Władysławy Mikrut, której pogrzeb odbył się w Burzynie.