27 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zachęcamy dziś i przez cały tydzień – dzieci i dorosłych – do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17:15. W środę różaniec poprowadzą dzieci klas trzecich.

2. W tygodniu wspominamy:
– jutro Św. Franciszka z Asyżu,
– we wtorek Św. Faustynę Kowalską,
– w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

3. W sobotę spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 9.30. Wciąż zapraszamy nowych kandydatów.

4. Kolejny – już XX Tuchowski Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę 9 października. Zaproszeni goście to Anna i Jerzy Ordutowscy. Temat konferencji brzmi: ”Abyś dzień święty święcił. Jak praktykować odpoczynek”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać  XXI Dzień Papieski. Z tej racji  po Mszach świętych będziemy zbierać ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej diecezji obchodzimy też w tym dniu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. W dobie pandemii organizujemy go w parafiach. Dlatego i w naszej parafii zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi na godz. 17.00 na rynek przy Św. Janie Pawle gdzie rozpocznie się Marsz z Różańcem. (Pierwsza tajemnica chwalebna przy Św. Janie Pawle. Druga tajemnica – pod Św. Florianem. Trzecia – pod Figurą Matki Bożej przy plebanii. Czwarta – przy Matce Bożej na placu kościelnym. Piąta – w kościele).

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na kolejną ratę za nowy instrument organowy.

7. Na 16 października, za dwa tygodnie na godz. 15.00 planujemy pochówek dzieci utraconych obumarłych przed narodzeniem i pozostawionych przez rodziców w naszym tuchowskim szpitalu w ciągu ostatnich miesięcy.

8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Marię Kwiatek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.