28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski w Polsce. Z tej racji po Mszach świętych zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z góry Bóg zapłać za wsparcie.

2. W środę 13 października – ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Różaniec z procesją wokół kościoła rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i rodziców z klas trzecich. Zapraszamy też codziennie na różaniec o 17.15. Jutro będą dowiezione i rozdane brakujące plansze i naklejki za udział dzieci w nabożeństwach różańcowych, dla których ich zabrakło.

3. W czwartek przypada Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Polecajmy w modlitwie naszych nauczycieli i wychowawców – tak żyjących jak i zmarłych. Na wieczorny różaniec zapraszamy naszych nauczycieli do poprowadzenia różańca.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy wieczornej, a kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.30.

5. Piątek jest Dniem Dziecka Utraconego przed narodzeniem. Z tej racji w sobotę odbędzie się pochówek kilkorga dzieci zmarłych przed urodzeniem w ostatnich miesiącach w naszym szpitalu. Uroczystość rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji rodziców i bliskich tych dzieci w kaplicy cmentarnej przy prochach dzieci o godz. 15.00. Potem procesja pod pomnik, modlitwy przy grobie i pochówek.

6. Po Mszach świętych w przyszłą niedzielę nasz parafialny Caritas tradycyjnie organizuje sprzedaż chlebków miłosierdzia w cenie od 5 zł  wzwyż, z przeznaczeniem na wsparcie dzieł miłosierdzia organizowanych w parafii. Przy okazji dziękujemy tym wszystkim, którzy zasilają w ciągu roku skarbonę miłosierdzia na chleb św. Antoniego i inne akcje prowadzone przez „Caritas”.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolejną ratę za nowy instrument organowy.

8. Są już w sprzedaży w zakrystii kalendarze rolników w cenie 28 zł.

9. Pomódlmy się jeszcze za + Michała Płachno, którego w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności…