29 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszamy dziś i w ciągu całego tygodnia na nabożeństwa różańcowe o 17:15 oraz na godzinę miłosierdzia w piątek o 15:00. Przypominamy, że Parafialny Oddział Caritas rozprowadza dziś chlebki miłosierdzia w cenie 5 zł. wzwyż, z przeznaczeniem na wsparcie dzieł miłosierdzia organizowanych w parafii.

2. Jutro wypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia, a także naszego wikariusza – ks. Łukasza. Na różańcu, na który zapraszamy szczególnie Służbę Zdrowia i na Mszy świętej o 18.00 będziemy się modlić w ich intencji. Przypominamy przy tej okazji o potrzebie zachowania obostrzeń z racji epidemii. Ubierajmy wszyscy maseczki w przestrzeni zamkniętej, także w kościele.

3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej wraz z opiekunem Ks. Marcinem Górskim. Zapraszamy również na to spotkanie nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w pracę w Parafialnym Oddziale Akcji Katolickiej.

4. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po Mszy wieczornej.

5. W piątek przypada Uroczystość ku czci Św. Jana Pawła II, patrona Małopolski. Zapraszamy na modlitwę dziękczynną na różańcu i na wieczorną Mszę Świętą szczególnie młodzież. Z racji uroczystości jest dyspensa na spożywanie potraw mięsnych.

6. Kandydaci na ministrantów spotykają się w sobotę o 9.30.

7. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje.

8. Trwa okres grzewczy, także w kościele. Prosimy o ofiary na ten cel składane na niedzielną tacę w osobnych kopertach. Apelujemy o to do wszystkich rodzin w parafii. Dziękujemy tym, którzy każdego roku o tym pamiętają.

9. Są do zabrania z kościoła kartki na wypominki listopadowe i roczne. Jak co roku prosimy, aby najpierw czytelnie wypisać nazwiska zmarłych z najbliższej rodziny, a potem obok imiona.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Waldemara Polaka. Pomódlmy się w jego intencji.