31 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo różańcowe , na które zapraszamy chętnych, a szczególnie dzieci, które tak gorliwie brały udział przez cały miesiąc w tej modlitwie pisząc w ten sposób „List do Matki Bożej.” Niech przyniosą na to nabożeństwo plansze z naklejkami zbieranymi przez cały miesiąc. Będą specjalne pamiątki!

Dzisiaj i jutro młodzież z KSM-u rozprowadza na cmentarzu znicze.

2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze Święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem godz. 14.00. Dodatkowa Msza o godz. 15.00  na cmentarzu. Procesja z klasztoru wyruszy o godz. 13.30. Od południa dnia jutrzejszego możemy zyskiwać odpusty za zmarłych (z racji epidemii, również w tym roku można go zyskiwać przez cały miesiąc listopad). Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa w intencji zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić tzw. zwykłe warunki:

– przyjęcie Komunii Świętej,

– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,

– modlitwa w intencjach papieża.

Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie i dla jednej duszy pokutującej w czyśćcu.

Od godz. 8.30 do 16.00 przy cmentarzu ministranci i lektorzy będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień  Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione rano o 6:30, 8:30 i 18.00 oraz w kaplicy na cmentarzu o 10.00 i 15.00. Od jutra przez cały listopad, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, będziemy odmawiać różaniec, czytać wypominki listopadowe i modlić się o ustanie epidemii.

4. W środę przypada Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła. Dodatkowa Msza Święta będzie odprawiona o godz. 16.00.

5. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o 14.30 i 17.30. Msza święta o 15:00, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. Do chorych kapłani udadzą się według następującego porządku: w piątek ks. Proboszcz, ks. Łukasz i ks. Grzegorz od godz. 8.00; ks. Marcin od godz. 10.00, a w sobotę ks. Jerzy od 8.30.

7. W piątek Msza Święta i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych o godz. 18.00.

8. Kandydaci na ministrantów spotykają się w sobotę o 9.30.

9. Dyrektor oraz społeczność szkolna CKZiU w Tuchowie zapraszają na program słowno-muzyczny pt. „Wstań, Polsko moja!” w czwartek, 4 listopada o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Andrzeja Słowika i +Helenę Gut. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.