33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na wszystkich Mszach Świętych gościmy dziś Siostry Służebniczki, które za chwilę wygłoszą do nas naukę, a przy kościele będą zbierać do puszek ofiary na budowę Domu dla Chłopców z Niepełnosprawnością w Skoczowie. Siostry przygotowały urodzinowe ciasto, które będzie można nabyć wspierając powyższe dzieło. Dzisiaj też o 11.00 dzieci z ochronki wraz  z rodzicami zapraszają do naszego kościoła na montaż słowno-muzyczny o bł. Edmundzie.

2. W  przypadający dziś Światowy Dzień Ubogich dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą oraz wspierają pracą i ofiarami wszelkie Dzieła Miłosierdzia organizowane przy naszej parafii i nie tylko. Dziękujemy też za ofiary złożone dziś na nowe organy tak na tacę jak i przez przelewy na parafialne konto.

3. Modlitwa za dusze wypominane i o ustanie epidemii codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą oraz w niedziele listopada przed Mszą o 8:30 i 10:00. Dzisiaj i we środę wypominki połączone z  nieszporami. 

4. Spotkanie Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych z Ks. dr hab. Profesorem UPJPII Tadeuszem Pabianem w czwartek na wieczornej Mszy Świętej i po niej. Temat spotkania: „Dlaczego Bóg pozwala na cierpienie”?

5. Zbiórka ministrantów i lektorów też w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.30.

7. Także w sobotę będzie kolejny Synaj dla młodych. Nasz okręg spotyka się w Tuchowie w Sanktuarium Matki Bożej. Początek o 19.00. Szczegóły na plakacie.

8. Za tydzień,  w ostatnią niedzielę roku liturgicznego świętujemy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Odpust w Siedliskach.

9. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się w przyszłą niedzielę w zbiórkę do puszek na pomoc parafiom wspierającym migrantów na granicach naszego kraju.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Eugeniusza Dudka. Polećmy Go oraz naszych bliskich zmarłych  Bożemu miłosierdziu…