34 Niedziela Zwykła – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dniem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo epidemii i jej ograniczeń angażują się w pracę tych wspólnot. Z okazji ich święta życzymy potrzebnych łask do owocnej pracy na rzecz budowania dobra wspólnoty parafialnej. Akcja Katolicka przez najbliższe dziewięć dni poczynając od poniedziałku o 17.50 poprowadzi Nowennę przed Świętem ku czci Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

2. Modlitwa za dusze wypominane codziennie o 17.25 oraz w niedziele listopada przed Mszą o 8.30 i 10.00.

3. W czwartek 25. listopada dzień Patrona naszej parafii. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Członków  Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na adorację o godz. 17.00. Po Mszy Świętej nie będzie spotkania. Natomiast, jeśli są jakieś uwagi  do tematu listopadowego „Troska o wspólny dom Boży – dom modlitwy” (Muzyka kościelna) prosimy o przesłanie uwag przez pocztę e-mail. 

4. Czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00. Podczas nabożeństwa będą odczytywane prośby i podziękowania, które można składać do skrzynki obok obrazu Św. Rity, w kaplicy Św. Benedykta. Po nabożeństwie będzie można nabyć poświęconą różę – jeden z symboli Św. Rity. Również w czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ministrantów i lektorów.

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.30.

6. W niedzielę przypada 11 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W Jego intencji będziemy modlić się na Mszach Świętych.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny – okres Adwentu, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

8. Od przyszłej niedzieli przez cały Adwent będzie można zakupić świece wigilijne Caritas. Ofiary wrzucane do skrzynki na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynoszą minimum 6 zł. za małe świece i 15 zł. za duże.

9. Siostry Służebniczki serdecznie dziękują ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli za ofiary (zebrano ponad 12 tys. zł) na planowaną budowę domu Pomocy Społecznej w Skoczowie oraz tym, którzy przez przygotowane ciasto i modlitwę wsparli to dzieło. W intencji dobrodziejów będzie odprawiona Msza Święta u sióstr 26 listopada o 6.20.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: śp. + Rozalię Moździerz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.