1 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na Roraty. Podobnie jak w latach ubiegłych to nabożeństwo będziemy odprawiać rano o 6:55. Podczas rorat będziemy realizować program z Gościa Niedzielnego. Zapraszamy więc wszystkie dzieci do włączenia się w to wspólne przygotowanie i oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Na roratach będą rozdawane figury św. Józefa oraz Matki Bożej, które dzieci będą zabierać do swoich domów i przynosić na następny dzień do kościoła.

2. Od dziś można nabywać świece wigilijne, które rozprowadzają członkowie naszego parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara przeznaczona na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 6 zł.

3. W poniedziałek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek zapraszamy na Mszę świętą oraz adorację Najświętszego Sakramentu
– spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy świętej wieczornej;
– w piątek Msze święte po południu będą o 15:00, oraz o 18:00 dla młodzieży z klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
– spowiedź będzie w piątek podczas Mszy świętych porannych oraz od 14:30 i 17.30;
– do chorych kapłani udadzą się według porządku: Ks. Proboszcz, Ks. Łukasz oraz Ks. Grzegorz w piątek od 8:00, Ks. Marcin w piątek od 10:00, a Ks. Jerzy w sobotę od 8.30;
– spotkanie dla aspirantów w sobotę o godz. 9.30;
– w sobotę zapraszamy również na różaniec fatimski o 17:30,
– w niedzielę po Mszy o 6:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W przyszłą drugą niedzielę Adwentu będziemy przeżywać Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W czasie adwentu Pan Kościelny i Pan Organista będą tradycyjnie chodzić z opłatkami. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Nabycie od nich opłatków jest wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w naszym kościele.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

8. Od 26 listopada do 1 grudnia br. zapraszamy do Domu Kultury na film o św. Bracie Albercie.

9. Dziś również przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o jego osobie. Polecajmy Bogu Jego posługę w naszej diecezji.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Rozalię Seruś, Zbigniewa Kitę oraz Jadwigę Rojkowicz. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu…