2 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych można złożyć do puszek datek na ten cel lub wpłacić pieniądze na konto parafialne z dopiskiem „pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

2. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w roratach w dni powszednie codziennie o godz. 6.55.

3. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze święte o godz. 6.30; 8.30; 10.00; 16.00 i 18.00. Na Mszę świętą o godz. 16.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami. Po tej Mszy Świętej ofiarują się pod opiekę Maryi Niepokalanej. Między godz. 12.00 a 13:00, czyli „w  godzinie łaski” kościół będzie otwarty dla osobistej adoracji.

4. Ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej, a kandydaci na ministrantów w sobotę o 9.30.

5. W sobotę kolejny Wieczór Uwielbienia. Zaproszony gość to Pan Lech Dyblik – aktor teatralny i filmowy oraz pieśniarz.

6. Członkowie parafialnej Caritas nadal rozprowadzają świece na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W naszych sklepach i marketach od jutra będą też wystawione kosze na niepsującą się żywność i środki czystości, jako przedświąteczną pomoc najuboższym.

7. W Przyszłą niedzielę taca na inwestycje i na spłatę kolejnej raty za instrument organowy. Dziękujemy też tym rodzinom, które złożyły już ofiary na ogrzewanie kościoła.

8. Redemptoryści z Tuchowa zapraszają w przyszłą niedzielę na XV Misyjny Jarmark z Aniołami, którego celem jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi. Szczegóły na plakacie.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności + Genowefa Maria Klimek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…