3 Niedziela Adwentu GAUDETE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Nieszpory dzisiaj o 17.40. Przypominamy o roratach codziennie o godz. 6.55.

2. Jutro 13 grudnia modlimy się za ofiary stanu wojennego w Polsce wprowadzonego 40 lat temu, a także za tych, którzy w niełatwych czasach bronią pełnej suwerenności naszej Ojczyzny.

3. W czwartek 16 grudnia po Mszy Świętej roratniej będzie poświęcenie szopek wykonanych przez dzieci i figurek Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczniemy też dziewięciodniową Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odprawiać codziennie przed Mszą świętą roratnią rano o godz. 6.55. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Nowennie. Codziennie od czwartku będzie można wylosować wraz z figurką Matki Bożej i św. Józefa także Dzieciątko Jezus, które umieścicie w swojej domowej szopce.

4. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. Także ministranci i lektorzy spotykają się w czwartek o godz. 18.30. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.30.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa, a także szopek i figurek Dzieciątka Jezus dla tych dzieci i rodzin, które nie zdążą uczynić tego w czwartek na roratach. Natomiast o godz. 13.00 na rynku tuchowskim tradycyjne spotkanie opłatkowe.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i w dniu dzisiejszym na tacę lub konto parafii, przeznaczone na spłatę kolejnej raty na organy, ogrzewanie, Caritas, Pomoc Kościołowi na Wschodzie, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i inne cele. Bóg zapłać!

7. Jeśli ktoś z parafian chciałby ofiarować do kościoła choinkę lub srebrnego świerka, które są przy naszych domach już przerośnięte i chcemy się ich pozbyć prosimy o informację do Pana Kościelnego.

8. Pamiętajmy o środkach ostrożności w obliczu zbierającej swoje żniwo pandemii. Ubierajmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, zachowujmy dystans. Stosujmy się do zaleceń Służb Medycznych.

9. Pomódlmy się jeszcze za zmarłą w tym tygodniu śp. + Łucję Ratajczak.