4 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. O 11.30 poświecenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek. Nowenna do Dzieciątka Jezus w dni powszednie do piątku o godz. 6.55. Zapraszamy.

2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Trwają spowiedzi przedświąteczne. Spowiedź święta w naszym kościele w tym tygodniu codziennie 15 minut przed Mszą świętą i podczas niej. W środę spowiedź parafialna – przedświąteczna od godz. 14.00 do 20.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 16.00 i 18.00.

3. Do chorych z sakramentami wszyscy kapłani udadzą się w środę od 8:00. Nie będzie za to odwiedzin w I piątek stycznia. Prosimy w zakrystii zapisać też osoby starsze i chore, których nie odwiedzamy co miesiąc, a od dłuższego czasu nie przyjmowały sakramentów. W naszej parafii istnieje też możliwość odwiedzania chorych z Komunią świętą przez Szafarzy Nadzwyczajnych w niedziele i święta. Chętnych do skorzystania z tej posługi prosimy o kontakt z Księżmi lub z Szafarzami. Pamiętajmy też, że w nagłym pogorszeniu stanu zdrowia chorych w domu czy w szpitalu można wzywać o każdej porze dnia lub nocy dzwoniąc na telefon kapelana.

4. W piątek wieczorem wraz z pierwszą gwiazdą zaczynamy Wieczerzę Wigilijną  przed Bożym Narodzeniem. Nie będzie Mszy o 18.00. Przeżyjmy wieczór wigilijny w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana. Zasiadając do Wigilii pamiętajmy o jej religijnym charakterze. Poprzedźmy ją modlitwą i czytaniem Ewangelii, szczerymi życzeniami przy dzieleniu się opłatkiem. Potem niech zabrzmią kolędy i pastorałki. Nie zapomnijmy też o ludziach samotnych i opuszczonych, aby znalazło się dla nich miejsce przy stole i w sercu. W Gościu Niedzielnym mamy specjalny dodatek z Ewangelią i modlitwą na wigilię dla rodziny. Jest też płyta z kolędami nagrana przez siostry Karmelitanki z Islandii.

5. Z racji epidemii i jej ograniczeń  w naszym kościele będą dwie pasterki. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy świętować w naszym kościele nieszporami o godz. 20.30. Po nich będzie pierwsza pasterka o godz. 21.00. Następnie nabożeństwo Słowa Bożego o 22.30, a po nim druga pasterka o godz. 23.00. Podczas Pasterek zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia.

6. W Dzień Bożego Narodzenia i w Niedzielę Świętej Rodziny porządek nabożeństw będzie niedzielny. W drugi dzień Świąt na Mszach do południa poświęcenie owsa.

7. W tym roku, z racji epidemii nie będzie rozesłania kolędników  misyjnych. Będziemy jednak wspierać misje Kościoła. Na konto parafii można wpłacać ofiary z dopiskiem „Kolędnicy misyjni”. Chętną młodzież lub dzieci szkolne prosimy o kontakt z S. Małgorzatą, aby 6 stycznia – w Światowy Dzień Misyjny przedstawić inscenizację misyjną. W drugi dzień Świąt składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

8. W Niedzielę Świętej Rodziny, okazja do modlitwy i refleksji: czy jesteśmy rodziną Bogiem silną, solidarną, kochającą i odpowiedzialną?  Na Msze Święte dopołudniowe  zapraszamy pary małżeńskie na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W poniedziałek 27 grudnia poświęcenie wina z racji święta Św. Jana Ewangelisty.

9. Komunikat: 18 grudnia odszedł do wieczności nasz Drogi Ks. Prałat Stanisław Bąk. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Tuchowie, w środę Mszą Świętą o godz. 10.30. Potem zgodnie z wolą Ks. Stanisława zostanie On przewieziony do kościoła w rodzinnych Olszynach, gdzie o 12.15 nastąpi wprowadzenie i różaniec. O 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna, a po niej nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym w Olszynach. Uroczystości żałobne odbywają się w jednym dniu w ograniczonym czasie i w dwóch miejscach z racji pandemii.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności zmarłych: + Tadeusza Rzepkę, + Marię Czuba i + Marię Marszałek. Wczoraj zmarł też nasz Ksiądz Senior + Stanisław Bąk. Polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.