Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Dziękujemy za dobro duchowe i materialne jakie budują i wnoszą w nasze środowisko wszystkie rodziny, także te, które dziś odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wspierajmy się modlitwą i życzliwością, a szczególnie tych, których dotykają różnorakie kryzysy. Po Mszy świętej z racji Święta Św. Szczepana poświęcimy owies. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Papieski Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie i jego filię w Tarnowie.

2. Jutro Święto  Św. Jana Ewangelisty. Po Mszach Świętych będzie poświęcenie wina.

3. We wtorek Święto Świętych Młodzianków. Wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego  zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą.

4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. We czwartek o godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo do Świętej Rity, na które zapraszamy także osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich. Przypominamy, że do skrzynki obok obrazu św. Rity możemy wrzucać nasze intencje modlitewne. Po nabożeństwie będziemy mogli nabyć poświęconą różę.

6. W piątek zakończenie roku kalendarzowego 2021. Uroczyste nieszpory z kazaniem oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne rozpocznie się o godz. 17:00. Po zakończonym nabożeństwie wieczorna Msza Święta. W tym dniu Biskup Tarnowski udziela osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

7. W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Jest to też I sobota stycznia. Nabożeństwo wynagradzające połączone z Nieszporami rozpocznie się o godz. 17.00.

8. Wyrażamy serdeczną wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przygotowania oraz przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Pani Ani Sajdak za wystrój kościoła, a szczególnie za pięknie wykonaną szopkę, a także Panom i młodzieży z KSM. Dziękujemy Panu Organiście oraz naszemu Chórowi za śpiew kolęd. Dziękujemy Panu Kościelnemu za utrzymywanie porządku. Słowa uznania pragniemy wyrazić tym członkom naszej parafialnej Caritas, oraz wolontariuszom, którzy przygotowywali paczki dla najuboższych, robili zakupy, roznosili tuż przed Świętami paczki świąteczne dla zgłoszonych najbardziej potrzebujących naszych parafian. Jesteśmy Wam wszyscy wdzięczni. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy Świętej o godz. 6.30.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w drodze do wieczności do wieczności: + Ks. Stanisława Bąka oraz + Marię Krogulską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Po Bożym Narodzeniu zwykle rozpoczynaliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku – jak wiemy – będzie miała zmienioną formę. W najbliższym tygodniu chcemy odwiedzić tych, którzy dzisiaj przynieśli zaproszenia z adresem i numerem telefonu. Kto zapomniał może zapisać się po Mszy Świętej w zakrystii. Jeśli takie osoby czy rodziny będą to umówimy się z nimi telefonicznie na wizytę. Natomiast pozostałe rodziny, jak w roku ubiegłym, będziemy zapraszać po Nowym Roku do naszej świątyni na specjalną liturgię: Mszę świętą z błogosławieństwem Najświętszym  Sakramentem i poświęceniem wody (przynieśmy ją w buteleczkach) oraz dewocjonaliów. Prosimy osoby z danego rejonu, aby wybrać sobie lub zaprosić osobę lektora do czytania, kantora do śpiewu psalmu i kogoś do czytania modlitwy wiernych.  Będziemy się modlić o  wszelkie potrzebne łaski dla Was i Waszych rodzin. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć całymi rodzinami w tej modlitwie. Przystąpmy też do Komunii Świętej. Będzie możliwość spowiedzi.