2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Przed Mszą świętą wieczorną o 17.40 zamiast nieszporów śpiew kolęd.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli będziemy przeżywać w czwartek. Porządek nabożeństw niedzielny. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Przy szopce na stoliku znajdują się kadzidło i kreda, które możemy nabyć za symboliczną ofiarę 4 zł wspierając dzieła charytatywne prowadzone przez nasz parafialny oddział Caritas. Pamiętajmy o pięknej Tradycji wypisania nad drzwiami wejściowymi liter C+M+B, co oznacza po łacinie Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus ten dom błogosławi. To także pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. W tym dniu składka przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.  W związku z tym, że nie dotrą do naszych domów Kolędnicy Misyjni, ale przedstawią nam krótką inscenizację w kościele – będzie można po Mszy świętej złożyć Kolędnikom Misyjnym dodatkową ofiarę do skarbonek przy wyjściu z Kościoła. Można również przelać ofiarę na ten cel na konto parafialne z dopiskiem „Kolędnicy Misyjni”.  

3. W Objawienie Pańskie w Tuchowie odbędzie się też V Tuchowski Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa z kolędy „Z narodzenia Pana dziś dzień wesoły”. Orszak rozpoczyna Msza Święta o godz. 10.30 w Bazylice M.B. w Tuchowie, po której w kaplicy polowej na dziedzińcu klasztoru będzie program słowno-muzyczny. Następnie orszak Trzech Króli i Świętej Rodziny przejedzie bryczkami ulicami naszego miasta. Trasa przejazdu na plakacie.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O 15.00 dodatkowa Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej. Spowiedź rano podczas Mszy świętych i popołudniu od 14.30 oraz od 17.30. W tym miesiącu nie ma wyjazdu do chorych.

5. Spotkanie dla aspirantów odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

6. W tym miesiącu nie będzie Tuchowskiego Wieczoru Uwielbienia, ale już dziś zapraszamy na kolejne uwielbienie, które odbędzie się w lutym.

7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne, a zwłaszcza na spłatę kolejnej raty za nowy instrument organowy.

8. W najbliższym czasie zapraszamy na 18.00 na wieczorne Msze święte kolędowe dla rodzin naszej Parafii z poszczególnych rejonów. Te Msze święte będą połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, poświęceniem dewocjonaliów oraz wody, którą przyniesiemy w buteleczkach. Każda rodzina zabierze ze sobą broszurkę z modlitwą oraz życzeniami od całej wspólnoty kapłańskiej. W tym tygodniu na Msze Święte kolędowe zapraszamy Parafian z następujących rejonów:

  • W poniedziałek z ul. Kąpielowej i Podwala
  • We wtorek z ul. Widok, Paderewskiego oraz ul. Pogodnej
  • W środę z ul. Jana Pawła II, Żeromskiego oraz ul. Szpitalnej
  • W piątek z ul. Dzierżona, Prusa oraz ul. Wyszyńskiego
  • W sobotę z ul. 650-lecia oraz ul. Kazimierza Wielkiego  

9. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w ostatnim czasie + Stanisława Kozioła + Grzegorza Karpiela oraz + Bogdana Bika. Dobry Jezu, a nasz Panie…