4 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna niedziela synodalna, której temat brzmi: „Osoby starsze i niepełnoprawne darem i zadaniem dla rodziny i Kościoła”. Dziś obchodzimy również Światowy Dzień Chorych na Trąd. W swoich modlitwach pamiętajmy o osobach starszych, chorych i samotnych, aby w swoim życiu doświadczali pomocy ze strony innych ludzi. O godz. 17.40 zapraszamy na ostatnie kolędowanie.

2. W poniedziałek ostatnia Msza św. kolędowa. Zapraszamy na nią Parafian z ul. Zielonej, Kościuszki, Ogrodowej i Rynku, a także tych, którzy mieli już swoje Msze św. kolędowe, lecz nie mogli w nich uczestniczyć.

3. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu odprawimy rano o 6:30, 8:30, 10:00 oraz po południu o 16:00 i 18:00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. 2 lutego na Mszy św. o 16:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

4. Święto Ofiarowania to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy w tym dniu wszystkie Siostry Zakonne i tych, którzy chcą okazać Siostrom wdzięczność za ich modlitwę i współpracę w naszej parafii do udziału w Mszy świętej o 18:00.

5. Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Męskiego, Zespołu Pokolenia, DSM odbędzie się w środę o 17:15.

6. W czwartek wspominamy w  liturgii św. Błażeja. Z tej okazji na Mszy świętej o 6:15 i 7:00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec, którymi potem kapłan pobłogosławi wiernych.

7. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św., a kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:

  • W czwartek po wieczornej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • Spowiedź święta będzie w piątek od 14:30 oraz od 17:30;
  • Dodatkowa Msza święta w piątek o 15:00, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • Kapłani udadzą się do chorych: ks. Łukasz i ks. Grzegorz w piątek od 8:00, ks. Marcin w piątek od 10:00, ks. Proboszcz w piątek od 14:00, a ks. Jerzy w sobotę od 8:30.

9. W sobotę we wspomnienie św. Agaty będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli na Mszy św. o godz. 6.15 oraz o 7.00.

10. W przyszłą niedzielę Róże Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic po Mszy świętej o 6:30.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym warto zwrócić uwagę na artykuł  odpowiadający na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?” 

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Bożena Susuł, + Eugeniusz Skruch oraz + Bolesław Sajdak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…