5 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę lutego. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj mija 6 rocznica święceń Księdza bpa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy Jego posługę pasterską w naszych modlitwach. Uczynimy to szczególnie w czasie wieczornych nieszporów dziś o godz. 17.40.

2. W czwartek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek, 11 lutego, będziemy wspominać NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji odprawimy w kaplicy szpitalnej Mszę świętą o godz. 6.00. Nie będzie natomiast w szpitalu Mszy Świętej w czwartek. W naszym kościele Msza Święta dla osób starszych i chorych połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych w piątek o godz. 15.00.

4. W piątek organizowany jest wyjazd do Porąbki Uszewskiej – Polskiego Lourdes, gdzie o godz. 16.30 będzie Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego i procesja różańcowa do groty Matki Bożej. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tych uroczystościach prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub u ks. Marcina do wtorku włącznie. Koszt 10 zł.

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.30.

6. W sobotę odbędzie się kolejny Tuchowski Wieczór Uwielbienia. Świadectwem podzieli się z nami Pan Dariusz Kowalski – aktor filmowy i teatralny. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym uwielbieniu w kościele.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 kandydaci na ministrantów zostaną przyjęci do grona aspirantów.

8. Za tydzień taca przeznaczona na inwestycje parafialne, zwłaszcza na spłatę instrumentu organowego.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii w drodze do wieczności: + Tadeusza Ciupka, + Jana Kukułkę i + Andrzeja Drobota. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…