7 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii gościmy kaznodzieję Ks. Krzysztofa Klimczaka – Proboszcza parafii w Czarnym Potoku koło Łącka, który prowadzi budowę nowego kościoła. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie materialne i otwarte serca na rzecz całej wspólnoty parafialnej w Czarnym Potoku. Wieczorem zapraszamy na godz. 17.40 na nieszpory w intencji pokoju na świecie. 

2. Czcicieli św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00. Przypominamy, że do skrzynki obok obrazu św. Rity możemy składać intencje modlitewne. Po nabożeństwie będziemy mogli nabyć poświęconą różę.

3. Liturgiczną Służbę Ołtarza, czyli Ministrantów i Lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej, natomiast aspirantów w sobotę o godz. 9.30.

4. W piątek (25 lutego) będziemy przeżywać dzień patrona naszej parafii. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 zapraszamy na adorację członków Zespołu Synodalnego.

5. W sobotę nasza wspólnota parafialna włączy się w modlitewne wydarzenie – modlitwę o Boże Błogosławieństwo dla Polski. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. O godz. 20.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim i zawierzeniem Polski Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas wprowadzić w przeżycie kolejnego Wielkiego Postu w naszym życiu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy  świętej o 14:00 będzie adoracja w ciszy do Nieszporów Eucharystycznych, które odprawimy o 17:30.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą na godz. 11.30, a po niej na spotkanie.  

8. Również w niedzielę za tydzień na dziedzińcu sanktuaryjnym w Tuchowie odbędzie się Kiermasz, który wspomoże budowę Domu dla osób niepełnosprawnych wspólnoty „Nadzieja”. Prosimy serdecznie o włączenie się w ten szczytny cel i bądźmy w jedności z tymi, którzy ze względu na swą niepełnosprawność są zdani na pomoc innych. W sposób szczególny zapraszają Rodzice i Przyjaciele Osób Niepełnosprawnych z tej wspólnoty. 

9. Dziękujemy za ofiary składane dziś na utrzymanie WSD w Tarnowie oraz za ofiary na ogrzewanie kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o skutkach nauczania zdalnego, o liście Benedykta XVI jako osobistego rozliczenia z całym życiem, o stosunku Rosjan do agresywnych działań Putina oraz o pracy nad scenariuszem filmu o ks. Franciszku Blachnickim.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Marię Skreżynę oraz + Kazimierza Łątkę. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu…

12. Wszystkim Parafianom chcemy życzyć owocnego przeżycia niedzieli i całego tygodnia.