1 Niedziela Wielkiego Postu
Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy włącznie. Osobę Księdza Rekolekcjonisty polecamy Waszym modlitwom. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, na drzwiach kościoła oraz na stronie parafialnej.

  • Msze święte z naukami ogólnymi od poniedziałku do środy o godz. 6:15, 7:30 i 18:00;
  • Jutro Msza święta z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych i starszych o godz. 14:00. Prosimy, aby pomóc tym osobom dotrzeć do kościoła;
  • Nauka stanowa dla rodziców w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej;
  • Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 14:00 do 18:00 z półgodzinna przerwą o 15:30;
  • Nauka stanowa dla młodzieży we wtorek po wieczornej Mszy świętej;
  • Na zakończenie rekolekcji, czyli w środę złożymy na tacę dar wdzięczności wobec Księdza Rekolekcjonisty;
  • W związku z tym, iż do środy będą trwały rekolekcje parafialne i nie będzie Mszy świętej rano o 7:00, intencje przyjęte na te Msze będą odprawione o 7:30.

2. Jutro w poniedziałek rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej z klas I – IV natomiast w Bazylice Mniejszej dla klas V – VIII. Przypominamy, że udział w rekolekcjach szkolnych jest obowiązkowy według planu podanego w szkole. Uczniów klas I – IV zapraszamy od poniedziałku do środy na godz. 8.30.

3. Liturgiczną służbę ołtarza, czyli ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Droga Krzyżowa w piątek o 15:00 i 17:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00. 

5. Wczoraj w naszej parafii rozpoczęła się katecheza przedmałżeńska. Można się jeszcze zapisać w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą świętą o 18:00 w kościele.

6. Również w sobotę zapraszamy o 19.00 do kościoła św. Jakuba na kolejny Wieczór Uwielbienia. Naszym gościem będzie Ks. Łukasz Brągiel – kapłan diecezji rzeszowskiej, który poprowadzi uwielbienie i adorację. Niech to będzie szczególny czas łaski, a przede wszystkim czas oddania Bogu chwały i modlitwy o pokój na całym świecie i w Ukrainie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym uwielbieniu.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz w Środę Popielcową na dzieła charytatywne. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, natomiast po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na fundusz misyjny „Ad gentes”. Dziękujemy również za waszą modlitwę, otwarte serca i ofiary do puszek na Ukrainę. Ofiara ta wyniosła 15 000 zł.    

8. Spotkanie Caritasu w piątek po Mszy świętej wieczornej. Caritas Parafialna będzie od przyszłej niedzieli rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne. 

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Wanda Różycka, + Alicja Batkowska-Giza oraz + Ewa Osika. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu… 

10. Wszystkim życzymy owocnego czasu rekolekcji parafialnych oraz błogosławionego tygodnia.