5 Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy jak w ubiegłym tygodniu: Drogę Krzyżową w piątek o 15:00  i 17:30. Pomiędzy drogami krzyżowymi adoracja Najświętszego Sakramentu. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15:00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na wystrój kościoła, dekoracje i kwiaty na Triduum Paschalne. Bóg zapłać.

2. Katecheza biblijna dla wszystkich codziennie w dni powszednie na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. We wtorek i środę spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy Świętej wieczornej.

4. W piątek 8 kwietnia odbędzie się III Tuchowska Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jamnej do Tuchowa. O godz. 19.00 Msza Święta na Jamnej i o 20.00 wyjście na trasę. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie.

5. Spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.30.

6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Nasza parafia wraz z Domem Kultury w Tuchowie organizują konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Dlatego o godz. 11.10 zgromadzimy się z palmami na rynku, gdzie będzie ich poświęcenie, a po nim procesja do kościoła na Mszę o 11.30. Po Mszy ogłoszenie wyników konkursu i nagrody. W tym dniu taca jako jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez „Caritas”. W dużych sklepach Tuchowa są kosze ze znakami CARITAS, do których można składać niepsującą się żywność, którą możemy podzielić się z potrzebującymi w naszej parafii oraz na Ukrainie. Można też na konto parafialne wpłacać pieniądze z dopiskiem „Na Ukrainę”. Każdy może coś zrobić. Dziękujemy za dotychczasową pomoc.

8. Ogłoszenie społeczne: Dyrektor, nauczyciele i młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zapraszają na program artystyczny pt: „Opowiem Wam o Katyniu” w czwartek 7 kwietnia o godz. 17.00.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Ewę Gogolę. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.