3 Niedziela Wielkanocna
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną. Dzisiaj także w całej Polsce jest Dzień czytania Biblii.  Dziękujmy za Słowo Boże – źródło naszej wiary, z którego powinniśmy czerpać, rozważać, tym Słowem żyć. Niech Biblia w naszych domach nie leży zakurzona na półkach, sięgajmy po Nią, wspierając się dobrymi komentarzami. Niech zachęci nas do tego rozpoczynający się Tydzień Biblijny. Codziennie możemy też korzystać z krótkich refleksji do Słowa Bożego z dnia korzystając z katolickich stron internetowych takich jak np. „Opoka”, „Katolik” czy „Mateusz”.

2. Msza Święta w języku ukraińskim w każdą niedzielę o godz. 12.45.

3. Dziś rozpoczynamy też nabożeństwa majowe. Jedno o godz. 15.00. połączone z poświęceniem odnowionej kapliczki  M.B. Częstochowskiej koło domu Pani Lidii Śliwy na skwerze naprzeciwko naszego Liceum Ogólnokształcącego. Drugie nabożeństwo w kościele  przed wieczorną Mszą Świętą o 17.30. W tygodniu Majówka codziennie o godz. 17.30.

4. Jutro I Spowiedź dzieci z klas trzecich o godz. 9.00. Zapraszamy wraz z nimi rodziców, chrzestnych i bliskich.

5. We wtorek Uroczystość M.B. Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem. W związku z tym, że o godz. 10.00 będzie Msza Święta I-komunijna dla dzieci z klas trzecich i ich bliskich dlatego Msza z godz. 11.30 będzie o pół godziny później czyli o 12.00. Od środy dzieci z klas trzecich w ramach Białego Tygodnia przychodzą na Majówkę o godz. 17.30 i pozostają na Mszę Świętą o godz. 18.00.

6. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy wieczornej.

7. W I piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.oo – Ks. Łukasz i Ks. Grzegorz; Ks. Marcin od godz. 10.00; Ks. Proboszcz od 13.00. Ks. Jerzy w sobotę od godz. 8.30. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych rano i po południu o 14.30 i 17.30. Tace w tym dniu jak zwykle na misje i misjonarzy. Ostatnio wsparliśmy Kazachstan.

8. W przyszłą Niedzielę – Dobrego Pasterza będzie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Taca w tym dniu przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne. Dlatego też taca inwestycyjna na spłatę kolejnej raty za organy będzie tydzień później.

9. Weekendowy Kurs Dla Narzeczonych połączony z Dniem Skupienia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach od 27 do 29 maja 2022 r. Kontakt: tel. 14 65 100 13.

10. W zakrystii są do nabycia albumy z kościołami  z naszych okolić i ich historią – także dwie nasze tuchowskie świątynie. Zachęcamy do nabycia w detalicznej cenie 80 zł.

11. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności + Michał Mucha.  Polećmy Go Bożemu miłosierdziu…