7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Majówka połączona z Nowenną do Ducha Świętego o godz. 17.30.

2. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie do wtorku o godz. 17.30 razem z Majówką, a od środy z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach tak w kościele jak i rodzinach.

3. We wtorek Święto Nawiedzenia NMP.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. W I piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych według następującego porządku: W piątek: Ks. Łukasz i Ks. Grzegorz od godz. 8.00; Ks. Marcin od godz. 10.00; Ks. Proboszcz od 13.00. Ks. Jerzy w sobotę od 8.30. Możliwość spowiedzi podczas Mszy rano i po południu o 14.30 i 17.30.

6. W I sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.00, a po nim nabożeństwo czerwcowe.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii, na Mszach św. dopołudniowych będziemy gościć Braci Kleryków z Klasztoru z Tuchowa, którzy podzielą się z nami charyzmatem Redemptorystów oraz poprowadzą modlitwę uwielbienia i o pokój na świecie. Nabywając seminaryjny biuletyn będziemy mogli wesprzeć budowę domu „Stowarzyszenia Nadzieja”.

8. Przypominamy, że czas Komunii Wielkanocnej, do której zobowiązany jest każdy katolik pod grzechem ciężkim, kończy się tydzień po Zesłaniu Ducha Świętego – w Niedzielę Trójcy Świętej. Chorzy mogą korzystać z posługi kapłańskiej co miesiąc, a także posługujących co tydzień – w niedziele – nadzwyczajnych szafarzy.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.