Niedziela Najświętszej Trójcy
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej. Uwielbiamy Ojca przez Syna w Duchu Świętym. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, która przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszym kościele, zwłaszcza na spłatę kolejnej raty za nowy instrument organowy. Po Mszach świętych jest również zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. Dziś u Ojców Redemptorystów odbędzie się Festyn Rodzinny, który rozpocznie się Mszą świętą o 12:00 w Bazylice Mniejszej w Tuchowie.

3. Egzamin do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas siódmych w poniedziałek w salce przy kościele. Obecność jednego rodzica obowiązkowa. Porządek egzaminu:
Klasa 7a o godzinie 16.00,
Klasa 7b o godzinie 16.30,
Klasa 7c o godzinie 17.00,
Klasa 7d o godzinie 17.30.

4. W poniedziałek zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie na godz. 17:00 do naszego Kościoła. W programie najpierw różaniec z rozważaniami i procesja z figurą wokół kościoła, a potem Msza święta. Rozważania podczas różańca poprowadzą Siostry Służebniczki.

5. W środę przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Jego osobę będziemy polecać zwłaszcza na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. W tym roku uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną, zostanie odprawiona w tuchowskim amfiteatrze o godz. 10:00. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się przy Bazylice. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji.  Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało rano o 6:30, 8:30 oraz po południu o 14:00 i 18:00. Na uroczystą procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Bardzo prosimy aby przed samą monstrancją z Najświętszym Sakramentem szły tylko starsze dziewczynki wcześniej przygotowane do sypania kwiatków. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań na Rynku oraz ulicy Daszyńskiego na czas przejścia procesji. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

7. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała rozpoczniemy w piątek i będziemy je odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej wraz z nabożeństwem czerwcowym. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące dzwonkami.

8. Wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa będzie w Boże Ciało o 16:45 z przystanku PKS w Tuchowie. Powrót ok. północy.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Główne obchody będą mieć miejsce przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu o godz. 11:00.

10. Za tydzień w niedzielę Odpust ku czci św. Brata Alberta w Dąbrówce Tuchowskiej. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Janusz Faltyn.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

——————————————–

KOMUNIKATY DIECEZJALNE

1). Diecezjalne Święto Rodziny:

Drodzy Diecezjanie!
Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.
Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.
Drogie mojemu sercu Rodziny!
Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy
bp Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

2). 10. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża:

Drodzy Siostry i Bracia!
W najbliższą środę, tj. 15 czerwca, przypada dziesiąta rocznica ingresu do katedry tarnowskiej i rozpoczęcia pasterskiej posługi, jako biskupa diecezjalnego, przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Pragniemy w tym dniu otoczyć gorącą modlitwą naszego Pasterza oraz okazać Mu wyrazy naszej bliskości i oddania. Z tej okazji we wszystkich Mszach świętych odprawianych 15 czerwca należy dodać specjalną intencję w modlitwie wiernych. W tym dniu można też zyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za Biskupa w rocznicę rozpoczęcia jego posługi.
Naszemu Pasterzowi składamy z tej okazji serdeczne gratulacje, życząc obfitości Bożych łask, mocy i światła Ducha Świętego w dalszym jak najowocniejszym wypełnianiu pasterskiego urzędu na chwałę Trójcy Przenajświętszej, cześć Bogarodzicy i pożytek ludu Bożego.

bp Stanisław Salaterski
BISKUP POMOCNICZY, WIKARIUSZ GENERALNY