18 Niedziela Zwykła
Odpust ku czci św. Jakuba St. Ap.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z racji odpustu parafialnego o godz. 11.30 uroczysta suma połączona ze świętowaniem Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa, pochodzącego z naszej parafii O. Jerzego Krupy – redemptorysty. Na wszystkich Mszach Świętych Słowo Boże głosi do nas O. Ireneusz Homoncik z Głogowa. Serdecznie dziękujemy.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Chciejmy poprzez przykład dobrego życia, dobrowolną abstynencję i modlitwę wspierać te osoby, które są uzależnione od alkoholu lub innych używek.

3. W  sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w dni powszednie.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi w piątek o 14.30 i 17.3o. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. W pozostałe dni tygodnia spowiedź 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Dodatkowa Msza Święta w piątek o godz. 15.00, a  po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Nie ma odwiedzin chorych ponieważ były wczoraj, przed odpustem.

5. Organizatorzy Międzynarodowego Spotkania Miast informują, że 7 i 8 sierpnia płyta rynku w Tuchowie i parkingi wokół niego z wyjątkiem placu przy starej organistówce i  przy plebanii będą zamknięte. Parafianie, którzy przyjeżdżają na Mszę Świętą będą mogli zaparkować w pobliżu kościoła i plebanii.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom odpustu życzymy głębokich przeżyć duchowych i miłych spotkań w czasie kiermaszu i odwiedzin bliskich. Dla zyskania odpustu odmówmy jeszcze modlitwy…