III Niedziela Zwykła

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. O 17.40 zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew kolęd. Do 25 stycznia 2023 r. przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas na swój sposób przyczyniał się do większej jedności z Bogiem i ludźmi.

2. W środę wypada Święto Nawrócenia Św. Pawła. Z racji, że jest to również Dzień Jakubowy, przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przypada też 9 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, którego będziemy polecać w naszej indywidualnej i wspólnotowej modlitwie.

3. W czwartek dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Czcicieli św. Rity zapraszamy na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00.

4. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

5. W piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

6. W następną niedzielę będzie Światowy Dzień Chorych na Trąd. To także kolejna niedziela synodalna, podczas której będziemy modlić się za seniorów, chorych i niepełnosprawnych. W tym dniu również w katedrze rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej.

7. W związku z tym, że od soboty dzieci rozpoczynają ferie zimowe, spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się tydzień po zakończonych feriach.

8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Zdzisława Brożka, + Marię Kuraś oraz + Kazimierza Susa. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.