Chrzest to pierwszy i najważniejszy sakrament, który otwiera nam drogę do nieba, obmywa nas z grzechu pierworodnego i włącza do wspólnoty do Kościoła.

Sakramentu Chrztu w naszej parafii udzielamy w niedzielę w czasie Eucharystii  o 14.00 (w wakacje o 11.30) oraz w soboty o 17.00 poza Eucharystią.

W celu zapisania dziecka do sakramentu Chrztu należy przyjść do kancelarii w godzinach jej otwarcia przynajmniej tydzień przed planowanym chrztem i przynieść:

– metrykę urodzenia dziecka z USC,

– świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka (gdy rodzice żyją w związku cywilnym lub bez żadnego związku duszpasterz poprosi o złożenie przez rodziców dziecka oświadczenia, że zobowiązują się wychować je w wierze katolickiej),

–warto uzupełnić wcześniej dane zawarte w Kancelaryjnej Karcie Chrztu,

(Chrzestnym może być: praktykujący katolik (nie dopuszcza się do pełnienia tej funkcji osób żyjących w związkach niesakramentalnych) po I Komunii św. i Bierzmowaniu powinien mieć ukończone 16 rok życia)

-Jeżeli rodzice mieszkają poza naszą parafią należy dostarczyć zgodę proboszcza na chrzest poza parafią zamieszkania.