12 Niedziela Zwykła - 24.06.2012

1.     Rozpoczynamy ostatni tydzień czerwca i ostatni tydzień roku szkolnego. Do końca tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z Mszą św. wieczorną.

2.     Msze św. na zakończenie roku szkolnego odbędą się wg następującego porządku. We czwartek o godz. 10:30 w naszym kościele dla dzieci ze szkoły podstawowej; o godz. 11:00 w Bazylice MB Tuchowskiej dla gimnazjum, o godz. 18 dla przedszkolaków. Młodzież ponadgimnazjalna będzie miała zakończenie roku szkolnego podczas Mszy św. w piątek o godz.8:30. Możliwość spowiedzi św. przed zakończeniem roku szkolnego będzie w najbliższą środę od godz.17. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że udział w nabożeństwie kończącym rok szkolny jest nie tylko szkolnym obowiązkiem, ale również wyrazem wiary i zwykłej wdzięczności wobec Boga i ludzi za kończący się kolejny etap nauki.

3.     W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego, który jest następcą św. Piotra Apostoła oraz w naszej parafii dzień spotkania z misjonarzem, który na wzór Apostoła Pawła głosi Dobrą Nowinę w odległych zakątkach świata. Jak co roku będziemy gościć w tym dniu ks. Bogdana Piotrowskiego, który od 22 lat jest misjonarzem w Kongo Brazzaville. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Ojca Świętego oraz na misje. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel. W piątek Msze św. będą odprawione rano o 6:30, 8:30 i 10 oraz po południu o 16 i 18. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post. Zachęcamy wszystkich do udziału w Mszy św.

4.     W najbliższą sobotę rozpocznie się Wielki Odpust Tuchowski, którego szczegółowy program jest wywieszony w gablocie. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 8 lipca, która będzie centralnym dniem odpustu nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz.11:30. Zamówiona na tę godz. Intencja zostanie odprawiona o godz.10.

5.     W najbliższą niedzielę porządek nabożeństw będzie normalny.

6.     Dziękujemy za wszystkie składane ofiary oraz zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

 

10 Niedziela Zwykła - 10.06.2012

1. Zapraszamy dzisiaj na niedzielne Nieszpory o godz.17:30.

2. Do czwartku włącznie przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Nabożeństwa połączone z procesjami odprawiamy codziennie o godz.18. Zapraszamy do udziału w procesjach wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne. We czwartek nastąpi zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem wszystkich dzieci oraz wianków o godz.18.

3. We środę wypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w kolejnym nabożeństwie fatimskim o godz.20:30.

4. W najbliższy piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w Mszach św., które będą odprawione wg powszedniego porządku oraz dodatkowo o godz.15 po koronce do Miłosierdzia Bożego. W piątek nie będzie już procesji, a nabożeństwa do Serca Pana Jezusa będą odprawione po mszach o godz.7,15 i 18.

5. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.  Po Mszy św. o godz.7 odmówimy litanię loretańską i akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. lektorzy będą zbierać ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Papieski Uniwersytet w Krakowie.

7. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary oraz zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

 

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Klubowi Inteligencji Katolickiej, a także naszym tuchowskim Pszczelarzom. Dziękujemy także Panom noszącym baldachim oraz wszystkim uczestnikom procesji.

 

Zesłanie Ducha Świętego - 27.05.2012


1.     Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa radosną uroczystość Prymicji ks. Jacka Janiczka, który wczoraj w Katedrze Tarnowskiej przyjął z rąk Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża święcenia kapłańskie. Uroczysta Msza św. prymicyjna zostanie odprawiona o godz. 11:30. Wszystkie Msze św. w dniu dzisiejszym są wg normalnego porządku. Pamiętajmy dzisiaj w naszej modlitwie o księdzu Prymicjancie.

2.     Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione rano o 6:30, 8:30 i 10 oraz po południu o 16 i 18. Zapraszamy wszystkich do udziału nabożeństwach. Juro majówka o godz.17:30.

3.     Dzisiaj wieczorem na nabożeństwie majowym o godz.17:30 rozpocznie się Triduum dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Do udziału w trdiuum zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, a jeśli jest to możliwe również ze świadkami bierzmowania. Spowiedź św. przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek o godz.17:30.

4.     Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w naszym kościele we środę podczas Mszy św. o godz.18. W związku z tym nabożeństwo majowe we  środę będzie wyjątkowo o godz.17:30.

5.     W czwartek odbędą się w szkole egzaminy II klas gimnazjalnych przed bierzmowaniem. Na egzaminy przychodzi młodzież wraz z jednym z rodziców wg podanego przez księdza katechetę programu.

6.     We czwartek obchodzimy w Kościele święto Nawiedzenia NMP. Porządek nabożeństw będzie powszedni.

7.     W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W piątek zapraszamy na wotywy do Serca Pana Jezusa rano o 7 i wieczorem o 18. Będzie również dodatkowa Msza o godz.15. Spowiedź św. dla wszystkich będzie w piątek od godz.17. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym o godz.18.

8.     W sobotę kapłani udadzą się z posługą do chorych od godz. 8.

9.     Wyjazd pielgrzymów szlakiem św. Jakuba nastąpi w sobotę z Rynku o godz. 6.

10.    Za dwa tygodnie 9 czerwca można wybrać się na pielgrzymkę do Zabawy z okazji 25 rocznicy beatyfikacji Karoliny Kózki. Informacje na ten temat i zapisy dzisiaj w zakrystii.

11.     Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary i zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

Wniebowstąpienie Pańskie – 20.05.2012


1.     Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a od jutra codziennie o godz.18.
2.     We wtorek wypada dla naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach całorocznej adoracji diecezjalnej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało od godz. 7:30 do nabożeństwa Majowego. W tym roku nie będziemy prowadzić wspólnych adoracji pod przewodnictwem Róż Różańcowych, ale jak to jest w wielu parafiach pozostawimy cały dzień do osobistej rozmowy z Panem Jezusem. Bardzo prosimy, aby każdy z nas znalazł choćby pół godziny czasu na spotkanie w tym dniu z Bogiem w naszym parafialnym kościele. Ramowy porządek adoracji jest taki jak w czasie 40-Godzinnego nabożeństwa.
3.     W piątek wypada 25 dzień miesiąca, zapraszamy na wieczorne nabożeństwo połączone z modlitwą za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła, patrona naszej Parafii.
4.     W najbliższą sobotę w Katedrze Tarnowskiej o godz. 9 nasz Rodak, diakon Jacek Janiczek otrzyma święcenia kapłańskie. Jest to wielkie i radosne wydarzenie, które powinno zostać nie tylko zauważone, ale i odpowiednio przeżyte przez całą Parafię. Dla wspólnoty parafialnej najważniejszymi sposobami wyrażenia radości i wdzięczności wobec Boga, który obdarza łaską powołania będzie przywitanie Księdza Prymicjanta w Parafii oraz liczny udział w Mszy św. Prymicyjnej. Powitanie Prymicjanta na granicy naszej parafii odbędzie się w sobotę przed mostem na Białej o godz.17:30. W powitaniu wezmą udział kapłani, Przedstawiciele Rady Parafialnej oraz banderia konna. Zachęcamy również wszystkich Parafian do przywitania Księdza Prymicjanta wzdłuż ulicy Daszyńskiego oraz pod naszym kościołem. Po przyjeździe do Kościoła o godz. 18 Ks. Prymicjant będzie przewodniczył nabożeństwu majowemu. Postarajmy się, aby  w tym dniu było nas jak najwięcej w kościele.
5.     Uroczystą Mszę św. Prymicyjną Ksiądz Jacek odprawi w najbliższą niedzielę o godz.11:30. Do udziału w tej Mszy zapraszamy całą Parafię, a szczególnie Radę Duszpasterską, wszystkie grupy apostolskie, młodzież z KSM-u, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dzieci. Msza św. będzie połączona z procesją eucharystyczną dlatego mogą przyjść również dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące dzwoneczkami. Po Mszy św. Prymicjant udzieli wszystkim specjalnego Prymicyjnego błogosławieństwa połączonego z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Wszystkie Msze święte w przyszłą niedzielę, która jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego będą wg normalnego porządku. Na mszy św. wieczornej rozpocznie się duchowe przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
6.     Bardzo prosimy, aby zgodnie z wielowiekową tradycją przyozdobić ulice na czas przyjazdu i przejścia Księdza Prymicjanta.
7.     Prosimy także wszystkich Parafian o dar modlitwy w intencji naszego Rodaka diakona Jacka Janiczka, który dzisiaj wieczorem rozpocznie rekolekcje przygotowujące Go do świeceń.
8.     Przypominamy, że dzisiaj o godz. 14:30 rozpocznie się w amfiteatrze tradycyjna Majówka dla Matki. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tej pięknej imprezie. Przypominamy również, że wszystkie ofiary składane przy okazji tej imprezy przeznaczone są na Caritas oraz Stowarzyszenie Nadzieja.
9.     W sobotę 2 czerwca organizowana jest przez naszą parafię autokarowa pielgrzymka sandomierskim szlakiem św. Jakuba. Podczas pielgrzymki zwiedzimy miedzy innymi kościoły św. Jakuba w Sandomierzu, Kotuszowie i Więcławicach oraz odwiedzimy Kolegiatę w Wiślicy. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy dzisiaj w zakrystii.
10.       Dziękujemy za składane ofiary i zachęcamy do nabywania prasy religijnej.

VI Niedziela Wielkanocna – 13.05.2012


1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Od jutra aż do końca maja majówki w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17:30, natomiast w dni powszednie o godz.18, a po nich wieczorną Mszę św. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza nasze dzieci.

2. Dzisiaj z racji 13-go dnia miesiąca maja o godz. 20:30 rozpoczniemy nasze nabożeństwa fatimskie połączone z procesjami różańcowymi wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach maryjnych, podczas których będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i naszej parafii.

3. Jutro po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Caritas parafialnej.

4. We środę obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Andrzeja Boboli, który jest Patronem nowomianowanego Biskupa Tarnowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach w dniu Jego imienin.

5. We czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Klubu Inteligencji Katolickiej oraz Akcji Katolickiej. Tematem tego spotkania będzie problem małżeństw niesakramentalnych w Kościele oraz procedury związane z orzekaniem nieważności małżeństwa. Wykład wygłosi ks. dr Robert Kantor- sędzia Sądu Biskupiego w Tarnowie.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

7. Już dzisiaj informujemy, że w przyszłą niedzielę odbędzie się także tradycyjna Majówka dla Matki, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary oraz zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

V Niedziela Wielkanocna – 06.05.2012


1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii świętej. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne (42) oraz ich rodziny polecamy Waszym modlitwom.

2. Zapraszamy dzisiaj i przez cały tydzień na nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe będzie o godz.17:30, natomiast od jutra ze względu na biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych nabożeństwa majowe będą połączone z Mszą św. wieczorną o godz.18.

3. We wtorek obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława bpa i Męczennika. Msze św. zostaną odprawione wg porządku powszedniego.

4. W czerwcu w naszej diecezji przeżywać będziemy 25 rocznicę pobytu Jana Pawła II na tarnowskiej ziemi oraz beatyfikację Karoliny Kózka.
Przygotowując się do obchodu tych uroczystości zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wał Rudy – miejsca życia i śmierci bł. Karoliny. W programie Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa, Msza święta oraz zwiedzanie sanktuarium w Zabawie. Wyjazd 18 maja o godz. 13.15 z parkingu obok Liceum Ogólnokształcącego. Powrót ok. godz.20. Zapisy wraz z wpłatą 10 zł – w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w kaplicach dojazdowych w Dąbrówce Tuchowskiej oraz Mesznej Opackiej. Pamiętajmy również o tych dzieciach w naszej modlitwie.

6. Dziękujemy za wszystkie składane dzisiaj ofiary i zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej, a szczególnie Gościa Niedzielnego.

IV Niedziela Wielkanocna – 29.04.2012


1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień modlitw o powołania do służby bożej w Kościele. Tydzień ten nabiera w naszej parafii szczególnego wymiaru, ponieważ dokładnie za miesiąc będziemy przeżywać najpierw świecenia kapłańskie, a następnie prymicje naszego Rodaka, diakona Jacka Janiczka. Zapraszamy więc wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zarówno w intencji diakona Jacka, jak i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Dzisiaj zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17:30.

3. Jutro w poniedziałek zapraszamy na wieczorną Eucharystię, która będzie połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Przypominamy również dzieciom klas trzecich o próbie w kościele o godz. 16:30.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Józefa Robotnika. Podczas porannych i wieczornych nabożeństw będziemy modlić się w intencji wszystkich ludzi pracy. Dzień 1 maja jest także pierwszą rocznicą beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu za Jego beatyfikację i modlić się o szybką kanonizację naszego Papieża. Uczynimy to przede wszystkim podczas pierwszego nabożeństwa majowego, które w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18, natomiast w niedziele i święta o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału w majówkach całe rodziny, a szczególnie nasze dzieci i młodzież. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy naszych kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

5. We środę zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz.18.

6. W czwartek obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski i jednocześnie Święto Narodowe Rocznicy Konstytucji 3-go Maja. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. O godz. 11:30 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź tych dzieci będzie we środę o godz.17:30. Majówka we czwartek o godz.17:30.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w dodatkowej Mszy św. o 15. Dodatkowa spowiedź będzie w piątek od godz.17.

8. Również w piątek Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza na czuwanie modlitewne w związku z przeżywanym Tygodniem Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. W programie czuwania będzie miedzy innymi uroczysta Msza św. po Majówce, „spotkanie” ze św. Piotrem – jednym z pierwszych powołanych przez Jezusa uczniów oraz projekcja filmu. Serdecznie zapraszamy.

9. W sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do Chorych od godz. 8. Również w sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski połączony  z nabożeństwem Majowym o godz.18.

10. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszym kościele uroczystość Pierwszej Komunii świętej naszych dzieci. Bardzo prosimy, aby Mszę św. o godz.10 pozostawić wyłącznie do dyspozycji rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Pozostałe Msze św. będą wg normalnego porządku. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny polecamy waszym modlitwom.

11. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Tarnowskiego Seminarium oraz zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Dzisiaj wraz z Gościem Niedzielnym otrzymamy bardzo ciekawy film o Bł. Janie Pawle II.

III Niedziela Wielkanocna – 22.04.2012


W dniach od 22 do 28 kwietnia br. będziemy przeżywać czwarty Tydzień Biblijny. Jego motywem przewodnim będą słowa nawiązujące do hasła trwającego obecnie roku duszpasterskiego: „Kościół domem budowanym przez miłość”. Rozważając te słowa staramy się wnikać coraz głębiej w tajemnicę Kościoła, który jest naszym domem, czyli wspólnotą podobną do rodziny, i której podstawowym i najważniejszym spoiwem jest miłość.
Tydzień Biblijny, jest odpowiedzią na obecne znaki czasu oraz na głęboką potrzebę wielu chrześcijan, aby Biblię uważać – tak, jak czynił to tarnowski poeta Roman Brandstaetter – za swoją ojczyznę, za „swój dom”, który się doskonale zna i na co dzień oddycha się jego klimatem. Przeżyjmy więc ten tydzień z Biblią w ręku.

1.    Zapraszamy dzisiaj na niedzielne nieszpory o godz. 17:30. Pamiętajmy również o środowej Nowennie oraz Godzinie Miłosierdzia w piątek.
2.    Jutro obchodzimy w Kościele uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Porządek nabożeństw będzie powszedni. Zachęcamy do udziału w Mszy św.
3.    W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebani spotkanie Rady Parafialnej poświecone zbliżającej się uroczystości prymicyjnej. Bardzo prosimy wszystkich Członków rady o niezawodne przybycie.
4.    W sobotę o godz. 9 będzie miała miejsce pierwsza próba dzieci przed pierwszą Komunią świętą. Na próbę przychodzą dzieci wraz z rodzicami.
5.    Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Prosimy o ofiarność na ten cel.
6.    Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary oraz zachęcamy do czytania prasy religijnej.

Niedziela Palmowa - 01.04.2012


1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które będą trwały do wielkiej środy włącznie. Osobę Księdza Rekolekcjonisty: ks. dra Tomasza Lelitę oraz całą naszą wspólnotę parafialną otoczmy serdeczną modlitwą, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do zbliżających się Świąt Paschalnych. Program rekolekcji podaje Ksiądz Rekolekcjonista; program ten jest także wywieszony w naszej gablocie.

2. Jeszcze raz przypominamy, że dniem spowiedzi św. w naszej parafii będzie wielki wtorek. Niech nikt nie odkłada spowiedzi na później.

3. Zgodnie z tradycją na zakończenie rekolekcji, czyli w Wielką Środę złożymy nasz dar wdzięczności wobec Księdza Rekolekcjonisty za podjęty przez Niego trud głoszenia słowa Bożego.

4. Dzisiaj natomiast podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o ofiarność na ten cel.

5. Wielki Tydzień, a przede wszystkim Triduum Sacrum to najważniejsze dni w ciągu całego roku kościelnego. Ich przeżywanie świadczy o naszej wierze i jedności wspólnoty parafialnej, która gromadzi się na sprawowanie świętych obrzędów.

6. Wielki Czwartek
to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczniemy go od modlitwy brewiarzowej o godz.7. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy szczególnie wszystkie grupy apostolskie i modlitewne działające w naszej parafii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18. Będzie to jedyna Msza św. w tym dniu. Po Mszy św. Chrystus Eucharystyczny zostanie uroczyście przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będziemy mogli Go adorować do godz. 24. Również w Wielki Czwartek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do Chorych od godz. 9.

7. Wielki Piątek
- dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpoczniemy od modlitwy brewiarzowej w Ciemnicy o godz. 7. Na godz. 9 zapraszamy wszystkie dzieci na adorację połączoną z Drogą Krzyżową, na którą dzieci przyniosą skarbonki z zaoszczędzonymi w Wielkim Poście pieniążkami. O godz. 15 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, podczas której rozpoczniemy Nowennę oraz będziemy mogli uczestniczyć również w Drodze Krzyżowej.

Ceremonie Liturgii Wielkopiątkowej rozpoczną się o godz. 18
, w czasie których zostanie udzielona jedyna, dopuszczalna w tym dniu Komunia Święta. Po zakończeniu tych Obrzędów przeniesiemy uroczyście Pana Jezusa do Grobu i będziemy Go adorować do godz. 24. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na pomoc dla Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, od których nie ma żadnych dyspens. Mamy nadzieję, że w tym dniu, jak zresztą w całym Wielkim Tygodniu, nikt nie weźmie do ręki żadnego alkoholu. Przypominamy dzieciom, że Wielki Piątek jest równocześnie pierwszym piątkiem miesiąca.

8. W Wielką Sobotę będziemy trwać przy Grobie Chrystusa. Adorację rozpoczniemy modlitwą brewiarzową o godz. 7. Od godz. 8 do 12 będziemy święcić co pół godziny pokarmy na wielkanocny stół. Po południu natomiast poświęcenia pokarmów dokonamy o godz.14 i 15. Po poświęceniu pokarmów o godz.15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i kolejny dzień Nowenny, po czym nastąpi przerwa w Adoracji do godz. 20.

9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
rozpoczniemy zgodnie z tradycją o godz. 21 Liturgią Wigilii Paschalnej połączoną z pierwszą, najbardziej uroczystą Mszą św. Wielkanocną oraz procesja rezurekcyjną. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece. Na procesją zapraszamy Róże różańcowe z feretronami, naszych strażaków, młodzież oraz wszystkich naszych parafian. Kto uczestniczy w Wigilii Paschalnej rozpoczyna już w sobotę, zgodnie z najstarszą tradycją chrześcijańską świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej jest sprawowana tylko w kościele parafialnym.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek nabożeństw będzie normalny. Pierwsza Msza św. o godz. 6:30. Nie będzie Godzinek. O godz. 17:30 Uroczyste Nieszpory połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na Seminarium Duchowne i zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej.

 

..........Następna>>>