Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela Zwykła
Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Starszego, Apostoła

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Jakuba Starszego Apostoła! Główna Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża połączona z poświeceniem nowego instrumentu organowego na Mszy o godz. 16.00. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem, a po niej możliwość wysłuchania półgodzinnego koncertu w wykonaniu gościa specjalnego naszych uroczystości organisty z kościoła Św. Krzyża w Warszawie Pana Profesora Michała Dąbrowskiego.

2. Wyrażamy wdzięczność Ks. dr hab. Janowi Bartoszkowi , Dyrektorowi RDN Małopolska w Tarnowie za głoszone dziś Boże Słowo, świadectwo wiary i głębokie refleksje. Bóg zapłać! Dziękujemy też zaproszonym organistom z różnych parafii (Prof. Michałowi Dąbrowskiemu z Warszawy, Tomaszowi Drążkowskiemu z Kartuz, Janowi Gładyszowi z Tuchowa, Wojciechowi Drwalowi z Tarnowa, Ani Rąpała z Tuchowa i naszemu organiście Józefowi Rąpale), którzy uświetniają dzisiejszą uroczystość, grają podczas Mszy Świętych  i prezentują krótki koncert po każdej z Mszy Świętych. Przypominamy, że nie ma  Mszy Św. o godz. 14.00.

3. Po każdej dzisiejszej Mszy Świętej z racji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa, po krótkim koncercie  święcimy dzisiaj nowe, czy niedawno zakupione samochody i motocykle.

4. Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, którego warunkiem uzyskania jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie naszego kościoła oraz odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach papieża. Odpust zupełny można zyskać dla siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą i dzisiaj i w całym roku Jakubowym, który jest przedłużony przez papieża do końca 2022 roku.

5. W czwartek nabożeństwo do Świętej Rity po Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o   6:30.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

W naszej parafii niedziela 1 sierpnia będzie obchodzona jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Tego dnia po Mszach świętych będzie zorganizowana zbiórka funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.