2 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W dniach 18-25 stycznia 2022r. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Ducha Świętego, aby każdy z nas na swój sposób przyczyniał się do większej jedności z Bogiem i ludźmi. Dziś przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.40 śpiew kolęd.

2. W środę po Mszy świętej kolędowej i adoracji Najświętszego Sakramentu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Módlmy się za nich i pamiętajmy o wdzięczności i miłości do nich. Zmarłym babciom i dziadkom upraszajmy dar życia wiecznego.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz na ogrzewanie kościoła.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego. Dziś w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji Biblia audio, a na niej Księga Rodzaju i Księga Wyjścia. 

6. Program Mszy świętych kolędowych w intencji Parafian na ten tydzień jest następujący:

  • Poniedziałek – ul. Ziołowa i Łowiecka,
  • Wtorek – ul. Brzozówki i Jasna,
  • Środa – ul. Rolnicza,
  • Czwartek – ul. Słoneczna,
  • Piątek – ul. Okólna,
  • Sobota – ul. Reymonta – bloki i domy jednorodzinne.

7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego całego tygodnia, a dzieciom i młodzieży udanych ferii.

———————————————

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem polowym Wojska Polskiego biskupa Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i zarazem delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu.
Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI