3 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Jest nam ono dane w słowach Pisma Świętego,  czytanego w czasie Liturgii, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

2. We wtorek wypada Święto Nawrócenia Św. Pawła. Jest to Dzień modlitwy w intencji wyznawców islamu. W tym dniu przypada też ósma rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Z racji, że jest to również Dzień Jakubowy, przez cały dzień w kościele św. Jakuba w Tuchowie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy na adorację o godz. 17.00 i poprowadzenie różańca o 17.30. Nie ma spotkania z racji epidemii, ale prosimy o przesłanie uwag do przesłanego tekstu, którego tematem jest: Być świadkiem Chrystusa w świecie mediów.

3. W czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. O godz. 18.00 nabożeństwo do św. Rity, na które zapraszamy wszystkich czcicieli oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich.

4. W sobotę będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd. To także kolejna Niedziela Synodalna, w której modlić się będziemy szczególnie za Seniorów, Chorych i Niepełnosprawnych.

6. Program Mszy świętych kolędowych w intencji Parafian na ten tydzień jest następujący:

  • Poniedziałek – Osiedle Centrum,
  • Wtorek – ul. Wróblewskiego,
  • Środa – ul. Sobieskiego,
  • Czwartek – ul. Mickiewicza,
  • Piątek – ul. Daszyńskiego, Piotrowskiego i Krótka.

7. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku z przeznaczeniem na konkretne cele społeczne realizowane przez tą instytucję.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi wywiad o modlitwie psalmami, o Kościele, który musi iść po młodzież, która od niego odchodzi, o rozmowach Rosji z NATO i Stanami Zjednoczonymi czy o serialowej Netflixacji.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a dzieciom i młodzieży udanych ferii.