2 Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W ostatnią środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne oraz szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Niech ten święty czas przyniesie w naszym życiu błogosławione owoce, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Składamy podziękowania za wszelkie wsparcie misjonarzy i misjonarek. Dziękujemy również za ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne, zwłaszcza na spłatę kolejnej raty za nowy instrument organowy.

3. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas od dziś będą rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne. Minimalna ofiara to 7 zł.

4. Akcję Katolicką zapraszamy w najbliższy czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na wspólne spotkanie.

5. Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej, natomiast aspirantów w sobotę na godz. 9.30. W sobotę rozegrany został dekanalny turniej LSO w Piłce Nożnej Halowej. Lektorzy starsi z naszej parafii zajęli I miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w rejonowym etapie tego turnieju.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15:00 oraz 17:30, oraz w sobotę dla dzieci o godz. 9:00.

7. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedziele o godz. 15:00.

8. W tym tygodniu wysłaliśmy do Ukrainy pomoc żywnościową, lekarstwa, środki medyczne, higieniczne i inne zebrane u nas w kościele oraz przez władze miasta. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, a także tym, którzy przyjęli uchodźców w swoim domu. Dziękujemy również parafialnej Caritas za przekazany dla Ukrainy agregat prądu, latarki oraz lekarstwa. Ta pomoc Ukrainie jeszcze się nie zakończyła i w dalszym ciągu możemy otwierać swoje serca dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy, dlatego też w najbliższym czasie weźmiemy udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”, którą przeprowadza Diecezjalna Caritas.   

9. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o tym, jak polscy katolicy odpowiadają na falę uchodźców z Ukrainy, o możliwych dla Rosji skutkach inwazji na Ukrainę. Ponadto artykuł o tym, jak modlitwa może wpływać na losy wojny oraz o tym, na czym polega chciwość i jak walczyć z tym grzechem. Znajdziemy również ciekawy artykuł na temat, czy warto oglądać filmy, które niosą negatywne treści. Jest do nabycia również Gość extra o świętym Ojcu Pio w cenie 10 zł.

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w drodze do wieczności: + Zdzisławę Mirek, + Jerzego Sarada, + Wiesława Smoleńskiego oraz + Zofię Mleczko. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…

——————————————

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO W ZWIĄZKU Z DNIEM ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA 2022

Umiłowani Diecezjanie!
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości Życia. Święty Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae (87) stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla aktualnie szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego w tym roku proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny. 
Gorąco zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Trwająca 9 miesięcy modlitwa jest prośbą skierowaną do Boga o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje dotyczące duchowej adopcji można uzyskać w parafiach.
Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O godzinie 18.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, którą transmitować będzie diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Powierzajmy każde ludzkie życie opiece Matki Najświętszej!

Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI