3 Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Drogę Krzyżową w piątek o 15:00 i 17:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15:00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na dekoracje i kwiaty na wystrój kościoła w czasie  Triduum Paschalnego. W najbliższą sobotę drogę krzyżową poprowadzą dzieci z klas trzecich. Po niej spotkanie dla dzieci i rodziców w kościele. Potem spotkanie z przedstawicielami rodziców w związku z uroczystością I Komunii.

2. Trwa w diecezji jak słyszeliśmy w zapowiedzi akcja „Paczka dla Ukrainy”. Do najbliższej środy możemy przynosić do Kościoła w przy św. Benedykcie niepsującą się żywność, środki higieny, sanitarne, najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku i inne.

3. Parafialna „Caritas” po Mszach świętych rozprowadza na rzecz pomocy dla ludzi chorych i potrzebujących (w cenie 7 zł plus) baranki i paschaliki, które później przyniesiemy na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i zapalimy na wielkanocnym stole.

4. W czwartek spotykają się ministranci i lektorzy po Mszy wieczornej. Rodzice kandydatów do bierzmowania z klas ósmych mają spotkanie o godz. 19.00.

5. W piątek Zwiastowanie N.M.P. i Dzień Świętości Życia. Z racji uroczystości nie ma abstynencji od spożywania potraw mięsnych. O godz. 17.00 będzie Akt Oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nim Drogę krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka. Na Mszy o 18.00 akt Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. W sobotę spotkanie aspirantów o godz.9.30. Jest to też Dzień Modlitw za Więźniów.

7. W związku z obecnością w Tuchowie i okolicach uchodźców z Ukrainy od przyszłej niedzieli wprowadzamy w naszej parafii dodatkową Mszę Świętą w języku ukraińskim o godz. 12.45. Zapraszamy wszystkich chętnych z Tuchowa i okolic.

8. Ogłoszenia społeczne:

  • W sobotę w Tuchowskim Domu Kultury odbędzie się akcja „Wylicytuj nadzieję” na rzecz Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Szczegóły programu na plakacie.
  • Burmistrz Tuchowa informuje o możliwości składania wniosków, do dnia 8 kwietnia, o zmianę przeznaczenia działek w związku z nowym planem zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach: Tuchów, Burzyn i Siedliska. Szczegóły na stronie Gminy.

—————————————————-

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski