4 Niedziela Wielkiego PostuLaetare
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj mamy niedzielę „Laetare”. Tradycja tej niedzieli sięga do początków chrześcijaństwa. Zanim bowiem ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po 4. niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostatnim dniem radości – karnawału.

2. Rekolekcje dla tuchowskich szkół średnich od poniedziałku do środy od godz. 9.00. Program wywieszony w gablocie i na stronie parafii. Poprowadzi je ks. Łukasz Brągiel.

3. Spotkanie Rodziny Bł. Edmunda we wtorek w domu sióstr o godz. 15.30.

4. Katecheza biblijna dla wszystkich codziennie w dni powszednie na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Drogę Krzyżową w piątek o 15.00 i 17.30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15.00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na wystrój kościoła, dekoracje i kwiaty na Triduum Paschalne.

6. Czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy wieczornej. Spotkanie aspirantów w sobotę o 9.30.

7. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

8. W dużych sklepach Tuchowa są wystawione kosze ze znakami CARITAS, do których można składać niepsującą się żywność i środki czystości, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi, także przybyłymi ze wschodu.

9. Bóg zapłać tym, którzy w minionym tygodniu składali dary naszej diecezji na Wschód. Z naszej parafii pojechał też wczoraj transport żywności i innych produktów do Kamieńca Podolskiego.

10. Odwiedziny chorych według następującego porządku: w piątek: Ks. Łukasz i Ks. Grzegorz od godz. 8.00; Ks. Marcin od godz. 10.00; Ks. Proboszcz od 13.00. Ks. Jerzy w sobotę od godz. 8.30. 

11. W sobotę koncert na rzecz Stowarzyszenia ”Nadzieja” p. Urszuli Rojek, śpiewaczki operowej z Wiednia o godz. 15.00 w bazylice Matki Bożej w Tuchowie.

12. Pomódlmy się za + Izabelę Sikorę, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu.