Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu roku kościelnego. Ich przeżywanie świadczy o naszej wierze i jedności wspólnoty parafialnej. Główna procesja z palmami rozpocznie się na rynku tuchowskim o godz. 11.10 i przejdzie do kościoła na Mszę Świętą. Po niej odbędzie się  konkurs palm. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odbędą się w następujących terminach: Gorzkie Żale dzisiaj o 15:00 i w Wielki Piątek o 19.00, natomiast Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę, także dzisiaj odprawiamy Mszę Świętą w języku ukraińskim o godz. 12.45.

3. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek. Rozpoczynamy od 14:00 i spowiadamy do 20:00 z półgodzinną przerwą o 15:30 i 18:00. Nie będzie odwiedzin chorych, bo byliśmy u nich w pierwszy piątek miesiąca. 

4. Przez Wielki Tydzień Kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych można dzwonić lub przyjść o 17.00.

5. Do wtorku możemy jeszcze przynosić do kościoła dary żywnościowe i inne z których przygotowujemy paczki na Święta dla osób potrzebujących, także tych z Ukrainy. Dziękujemy też tym, którzy składali  dary w sklepach Tuchowa.

6. W Wielką Środę wieczorem po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Tuchowa począwszy od naszego kościoła, przez rynek, ul. Św. Jana Pawła. Powrót ul. Zieloną do rynku, gdzie będzie zakończenie. O poprowadzenie Drogi krzyżowej prosimy młodzież z naszej parafii.

7. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 9.00.

8. PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEK to dzień ustanowienia: Eucharystii i Kapłaństwa. Po południu kończy się Wielki Post i rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE Mszą Wieczerzy Pańskiej o 18:00.   Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatna adoracja do godz. 22.00. 

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ to dzień wspomnienia śmierci Syna Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Program dnia: modlitwa brewiarzowa w ciemnicy o 7:00, potem adoracja prywatna. Godzina Miłosierdzia rozpoczynająca nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia o 15:00, a po niej Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią świętą rozpocznie się o 18:00. Jej ostatnią częścią będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 23.00. Ofiary zbierane przy adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej. Na dzień Wielkiego Piątku pamiętajmy o przystrojeniu krzyży przydrożnych i domowych.

W WIELKĄ SOBOTĘ Kościół trwa przy grobie Pańskim. Adorację rozpocznie modlitwa brewiarzowa o 7:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie od 8.00 do 15.00 co  godzinę. Po ostatnim błogosławieństwie o 15:00 drugi dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Po nowennie nastąpi przerwa w adoracji do 19:00 na sprzątanie kościoła.

Uroczysta Liturgia WIGILII PASCHALNEJ, którą Kościół rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego będzie w naszym kościele o godz. 20:00. Obrzędy rozpoczniemy Liturgią Światła (proszę przynieść do kościoła paschalik lub inną świecę). Dopełnieniem Uroczystości Zmartwychwstania będzie procesja, która trzykrotnie okrąży kościół.

W przyszłą NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ porządek nabożeństw jak  niedzielę. Nieszpory, połączone z nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia o 17.30.

9. Domową liturgią Zmartwychwstania jest posiłek wielkanocny, który powinien być spożywany wspólnie przez całą rodzinę. Po zapaleniu paschalika i słowach Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki należy przeczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu, pomodlić się za zmarłych i złożyć sobie życzenia, dzieląc się poświęconym jajkiem.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone dziś na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Taca inwestycyjna z dzisiejszej niedzieli przeniesiona jest na przyszłą niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się kolejna płyta Biblii Audio z Księgami Prorockimi.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Aniela Zych oraz + Stanisław Burnat. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…