2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś gościmy w naszej parafii Księdza Zbigniewa Lenarta pracującego w Kazachstanie, który głosi do nas niedzielne kazanie i którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Z okazji Święta Bożego Miłosierdzia dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy świętej o godz. 14:00 podczas którego odmówimy wspólnie Koronkę. Dzisiaj nie będzie wieczornych nieszporów.

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy są zaangażowani w dzieło charytatywne w naszej parafii.

3. Jutro Dzień naszego Patrona. Z tej okazji zapraszamy na adorację, która rozpocznie się po Mszy świętej o 7:00 i potrwa do Mszy wieczornej.

4. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski przeniesiona z soboty. Msze święte w naszym kościele jak w dni powszednie. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza ks. Jerzemu, który wczoraj obchodził swoje imieniny, życzymy obfitych łask Bożych oraz opieki świętych Patronów.

5. Triduum dla młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. Spowiedź w czwartek o godz. 17.00. Bierzmowanie odbędzie się w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00.

6. Każdego 28 dnia miesiąca o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia na Rynku przy św. Janie Pawle II. Do wspólnej modlitwy zaprasza Grupa Modlitewna Jezusa Ukrzyżowanego. 

7. Spotkanie przed I Komunią Świętą dla dzieci i ich rodziców w środę o godz. 16:00.

8. Czcicieli św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy w czwartek na Mszę świętą i nabożeństwo o godz. 18.00.

9. Aspirantów, ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

10. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny. W tym dniu rozpoczną się również nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

11. Dziękujemy za ofiary składane na dziś na tacę. Po Mszach świętych są zbierane również ofiary do puszek na działalność Caritasu. Dziś również uczniowie Liceum w Tuchowie przeprowadzają przy naszym kościele akcję „Pola Nadziei”, podczas której możemy wesprzeć ofiarami Tarnowskie Hospicjum Domowe. Za dobroć serca i wasze ofiary Bóg zapłać.

12. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Janiczek Krystian, ur. 07.05.1998 r. w Tuchowie, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu 21 maja 2022 r. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

14. Ogłoszenie społeczne: Spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami lewobrzeżnej części Tuchowa odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Andrzej Bernal. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…