Niedziela Zesłania Ducha Świętego
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do południa gościmy kleryków tuchowskiego seminarium, którzy poprowadzą dzisiejszą modlitwę adoracyjną i o pokój na świecie oraz podzielą się z nami charyzmatem Redemptorystów. Nabywając seminaryjny biuletyn będziemy mogli wesprzeć budowę domu „Stowarzyszenia Nadzieja”. Wieczorem nabożeństwo czerwcowe o 17:40.

2. Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto Matki Kościoła. Msze święte będą odprawione o 6:30, 8:30 oraz po południu o 16:00 i 18:00.

3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka Kapłanów diecezji tarnowskiej do M.B. Tuchowskiej.

4. W czwartek spotkanie ministrantów i lektorów po wieczornej Mszy Świętej.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia. Słowo wygłosi do nas Pan Marcin Gomułka z Torunia – mąż, ojciec i przedsiębiorca, który wraz z żoną prowadzi bloga: „początekwieczności.pl”. Serdecznie zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Wykorzystajmy więc ten tydzień,  na odnowienie naszej więzi z Bogiem.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku wyruszy spod amfiteatru w stronę klasztoru. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
– na scenie służba liturgiczna z panią Anią Sajdak. Opiekun Ks. Grzegorz i Ks. Łukasz,
– z tyłu ratusza Akcja Katolicka z Grupą Modlitewną. Opiekun Ks. Marcin i Ks. Jerzy,
– przy domu Pani Doroty Cich okoliczni mieszkańcy. Opiekun p. Józef Mazur.

8. W Boże Ciało tradycyjny wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca i Jednego Ducha. Zapisy u Ks. Marcina i Ks. Łukasza.

9. Siostry Służebniczki zapraszają na wyjazd do Częstochowy w ramach modlitwy o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 5:30. Koszt 60 zł. Zgłoszenia u Sióstr.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym kolejna płyta Biblii Audio z Dziejami Apostolskimi i listami św. Pawła.

11. Ogłoszenia społeczne:
Trwa rekrutacja do Prywatnego Profesjonalnego Konserwatorium Muzycznego II stopnia w Tuchowie działającego gościnnie obok kościoła w pomieszczeniach Domu Parafialnego przy ul. Ogrodowej 6. Każdy kto chce w przyjaznej atmosferze jeszcze bardziej rozwinąć swoje artystyczne zdolności i twórczo się rozwijać ma taką wielką szansę. Dziękujemy tym, którzy w trudnym czasie wspierają i będą wspierać to piękne dzieło.