13 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypominamy, że od jutra przez okres wakacji Msze święte w naszym kościele parafialnym w dni powszednie będą tylko o godz. 7:00 i 18.00. Natomiast w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00, a także Mszy w języku ukraińskim o 12.45. Naszych gości ze wschodu, którzy już w miarę poznali język polski zapraszamy na Msze Święte w naszym języku. Spowiedź Święta w dni powszednie 20 minut przed każdą Mszą Świętą, a nie w trakcie. Kancelaria czynna po Mszach Świętych o godz. 18.00, a w soboty po Mszy o godz. 7.00.

2. We środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o 7.00; 8.30; 16.00 i 18.00.

3. Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Pamiętajmy, że mamy możliwość składania próśb do skrzynki intencji nowennowych przy obrazie Św. Jana Pawła II.

4. Czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00. Do skrzynki przy obrazie Św. Rity można składać intencje modlitewne. Także w czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

5. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek pół godziny przed Mszami Świętymi. Mimo wakacji zachęcamy również dzieci i młodzież do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. W tym dniu tradycyjnie wspieramy ofiarami misje i misjonarzy. Nie ma wyjazdu do chorych. Odwiedzimy ich w sobotę 30 lipca, przed odpustem parafialnym.

6. W sobotę główna Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Tuchowskiej w tajemnicy Nawiedzenia. Porządek odpustu wywieszony na plakacie.

7. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o 6.30.

8. Ogłoszenie społeczne: Burmistrz Tuchowa informuje mieszkańców gminy Tuchów o konieczności złożenia deklaracji o posiadanym źródle ciepła i spalania paliw. Ustawowy termin deklaracji upływa z dniem 30 czerwca br. Deklarację składamy w Urzędzie Miasta lub przez stronę internetową: ceeb.gov.pl.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ostatnim tygodniu: + Ryszarda Czenczka.