IV Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela „Laetare”

1. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Drogę Krzyżową w piątek o 15.00 i 17.30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na wystrój kościoła, dekoracje i kwiaty na Triduum Paschalne i Święta.

2. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Minimalna ofiara to 8 zł. W niektórych sklepach będą również kosze ze znakami CARITAS, do których będziemy mogli składać żywność dla potrzebujących.

3. W czwartek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek zapraszamy rodzinę bł. Edmunda na spotkanie u sióstr Służebniczek o godz. 16.00. O godz. 17.30 rodzina bł. Edmunda poprowadzi w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. Również w piątek o 17.00 w salce Kubusiów odbędzie się spotkanie dla Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy również na to spotkanie wszystkich chętnych – chłopców i dziewczęta, którzy chcieliby śpiewać podczas Mszy świętych niedzielnych o godz. 11.30.

6. W sobotę Dzień Jakubowy. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja

7. Spotkanie aspirantów w sobotę o 9.30.

8. W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tych, którzy się jej podjęli lub chcą podjąć zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

9. Za tydzień  składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Ogłoszenia społeczne

• Siostry Służebniczki  z naszej parafii zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe na budowę nowego domu zakonnego w Żabnie. Budowany dom łączy w sobie funkcję opiekuńczo-leczniczą dla 20 sióstr chorych i starszych oraz funkcję opieki społecznej jako domu dziennego pobytu dla 30 seniorów. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej Siostry będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Jako wyraz wdzięczności za okazaną pomoc Siostry przygotowują dla ofiarodawców palmy na Niedzielę Palmową.
  • Dom Kultury w Tuchowie zaprasza na II SALON POETYCKO-MUZYCZNY pt. „Ptak śpiewa o poranku” z okazji 120 rocznicy urodzin Mieczysława Jastruna, który odbędzie się dzisiaj 19 marca 2023 roku o godz. 16.00  w Sali widowiskowej Domu Kultury. Szczegóły na plakacie.