Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa, a przed nami Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.  Główna procesja z palmami rozpocznie się na rynku tuchowskim o godz. 11.20 i przejdzie do kościoła na Mszę Świętą. Po niej odbędzie się  konkurs palm. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy: Gorzkie Żale dzisiaj o 15:00
i w Wielki Piątek o 19.00. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawimy o godz. 15.00.

2. Wyjazd do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej dziś o godz. 16.00 z rynku.

3. Spowiedź przedświąteczna  w naszej parafii we Wielki Wtorek  od godz. 14.00 do 20.00  z przerwami 0d 15.30 do 16.00 i od 18.00 do 18.30.

4. Dziękujemy  tym, którzy składali  dary w sklepach Tuchowa, a także firmom i instytucjom, które złożyły ofiary pieniężne na ten cel.

5. W Wielką Środę po wieczornej Mszy Świętej (ok. 18.40) odbędzie się Droga krzyżowa po rynku w Tuchowie począwszy od naszego kościoła, wokół ratusza aż do popiersia Św. Jana Pawła II, gdzie będzie zakończenie.

6. Przez Wielki Tydzień Kancelaria będzie nieczynna.

7. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 9.30.

8. PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEK to dzień ustanowienia: Eucharystii i Kapłaństwa. Po południu kończy się Wielki Post i rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE Mszą Wieczerzy Pańskiej o 18:00.   Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatna adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ to dzień wspomnienia śmierci Syna Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.  Program dnia: modlitwa brewiarzowa w ciemnicy o 7:00, potem adoracja prywatna. Godzina Miłosierdzia rozpoczynająca nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia o 15:00, a po niej Droga Krzyżowa.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z adoracją krzyża i Komunią świętą rozpocznie się o 18:00. Jej ostatnią częścią będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 23.00. Ofiary zbierane przy adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej. Na dzień Wielkiego Piątku pamiętajmy o przystrojeniu krzyży przydrożnych i domowych.

W WIELKĄ SOBOTĘ  Kościół trwa przy grobie Pańskim.
Adorację rozpocznie modlitwa brewiarzowa o 7:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie od 8.00 do 15.00 co  godzinę. Po ostatnim błogosławieństwie o 15:00 drugi dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Po nowennie nastąpi przerwa w adoracji do 19:00 na sprzątanie kościoła.

UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, którą Kościół rozpoczyna świętowanie ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO będzie w naszym kościele o godz. 20:00. Obrzędy rozpoczniemy Liturgią Światła (proszę przynieść do kościoła paschalik lub inną świecę). Dopełnieniem Uroczystości Zmartwychwstania będzie procesja, która trzykrotnie okrąży kościół.

W przyszłą NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ porządek nabożeństw jak  niedzielę. Nieszpory, połączone z nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia o 17.30.

9. Domową liturgią Zmartwychwstania jest posiłek wielkanocny, który powinien być spożywany wspólnie przez całą rodzinę. Po zapaleniu paschalika i słowach Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki, należy przeczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu, pomodlić się za zmarłych i złożyć sobie życzenia, dzieląc się poświęconym jajkiem.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Rudolfa Porębę. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu…