4 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dziękujemy tym, którzy dziś złożyli ofiary na tacę, na nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

3. Jutro również I Spowiedź Dzieci z klas trzecich o godz. 10:00. Zapraszamy wraz z nimi rodziców, chrzestnych i bliskich.

4. W środę 3 maja Uroczystość MB Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem. W związku z tym, że o godz. 10.00 będzie Msza Święta Pierwszokomunijna dla Dzieci z klas trzecich i ich bliskich, dlatego Msza z godz. 11:30 będzie o pół godziny później czyli o 12:00!!! Od czwartku dzieci, w ramach „Białego tygodnia” przychodzą na Majówkę o godz. 17:30 i pozostają na Mszę Św. o godz. 18:00.

5. W czwartek 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji zapraszamy Druhny i Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie oraz ich rodziny na wieczorną Mszę świętą o 18:00. Już teraz dziękujemy wszystkim strażakom za ich trud i poświęcenie podczas akcji ratowniczych oraz za ich posługę w naszej wspólnocie
parafialnej.

6. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

•         W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań;

•         Spowiedź w pierwszy piątek od 14:30 i od 17:30;

•         Dodatkowa Msza święta w piątek o 15:00, po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia;

•         Msza święta i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek o 18:00;

•         Odwiedziny chorych z posługą w sobotę od 8:30;

•         Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę o 17:00 i bezpośrednio po nim nabożeństwo majowe;

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 6:30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dzieci z klas trzecich przychodzą w następną niedzielę na Mszę Świętą na godz. 11:30. Na tej Mszy Świętej przyjmiemy również aspirantów do grona ministrantów.

9. We wtorek 9 maja br. Dzieci komunijne spotkają się w Sanktuarium MB Tuchowskiej na  Mszy świętej i Majówce o godz. 16:00.

10. Msza Święta w rocznicę I Komunii Świętej dla Dzieci z klas czwartych będzie 14 maja br. o godz. 11:30.