Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek. Rozpocznie się ono majówką o godz. 17.30 i Mszą świętą, a po niej próba liturgii bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w poniedziałek od 17.30.

3. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 24 maja w środę na Mszy świętej o godzinie 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Abp Henryk Nowacki.

4. Czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich zapraszamy w czwartek  na  godz. 18.00.

5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

6. W sobotę 27 maja o godz. 9.00 nasz rodak Diakon Krystian Janiczek w tarnowskiej katedrze przyjmie sakrament kapłaństwa z rąk Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Natomiast w niedzielę odprawi swoją prymicyjną Mszę świętą w rodzinnej parafii. Jego posługę kapłańską oddajemy w opiekę Matki Bożej Tuchowskiej oraz naszego patrona św. Jakuba Apostoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tych jakże ważnych dla Parafii uroczystościach. Program Prymicji jest następujący:

Sobota – 27 maja br.

• 16.45 – powitanie Prymicjanta przez Księdza Proboszcza na granicy parafii;
  • ok 17.10 – powitanie Prymicjanta przy kościele parafialnym (przy bramie);
  • 17.30 – nabożeństwo majowe poprowadzone przez Księdza Neoprezbitera.

Niedziela – 28 maja br.

• 10.20 – błogosławieństwo rodziców w domu rodzinnym Prymicjanta
  • 10.30 – wyjście z domu rodzinnego w kierunku rynku;
  • 10.45 – przejście od rynku (od strony tablicy św. Jana Pawła II) do kościoła;
  • 11.10 – wyjście procesyjne Prymicjanta do ołtarza oraz powitania i życzenia od Rady Parafialnej i przedstawicieli Grup Parafialnych;
  • 11.30 – Msza święta Prymicyjna

7. W sobotę o 13.30 w naszym kościele odbędzie się Msza święta z ok. 140 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu odbędzie się tradycyjna Majówka dla Matki. Rozpoczęcie o 15:00 w amfiteatrze. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do wzięcia udziału, zwłaszcza rodziny z dziećmi, dla których przewidziano dużo atrakcji.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, w którym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów, a także wiele innych artykułów.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Irena Winko z Dąbrówki Tuchowskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…