Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Kończy się  czas Komunii Świętej wielkanocnej. Codziennie w miesiącu czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej.

2. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. W tym roku uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną, zostanie odprawiona w Bazylice Mniejszej w Tuchowie o 10:30. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się na Rynku tuchowskim. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało rano o 6.30, 8.30, 10.00 oraz po południu o 14.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 11.30. Na uroczystą procesję zapraszamy  dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami i pierwszokomunijne w strojach. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej w tym dniu.
Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań Rynku oraz ulicy Daszyńskiego na czas przejścia procesji. Mieszkańców ulicy Daszyńskiego prosimy o pomoc Państwu Wójcikom w przygotowaniu trzeciego ołtarza. Czwarty ołtarz z tyłu ratusza  przygotowuje Akcja Katolicka i Rada Duszpasterska.

3. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała rozpoczniemy w piątek i będziemy je odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej wraz z nabożeństwem czerwcowym aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, a także dzieci pierwszokomunijne.

5. Wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa będzie w Boże Ciało o 15:45 z przystanku PKS w Tuchowie. Powrót ok. północy. Koszt wyjazdu to 40 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie.

6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna na projekt renowacji zewnętrznej naszego kościoła, który jest już wykonany i konsultowany z ochroną zabytków. Koszt samego projektu wynosi około 30 tys. zł. Po mszach Świętych w przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Za tydzień odbędzie się XII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności  śp. + Marię Gierałt. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu…