1. Dziś procesja w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o 11.30. Nieszpory  o 17:40.

2. Dziś również przy sanktuarium w Tuchowie odbędzie się XII Festyn Rodzinny, który rozpocznie się Mszą świętą o 12:00 w Bazylice Mniejszej.

3. We wtorek (13 czerwca) zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W programie Msza święta o godz. 18.00, potem procesja wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała, a następnie różaniec w kościele przed Najświętszym Sakramentem, błogosławieństwo i apel maryjny.

4. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Msza Święta, a potem procesja wokół kościoła codziennie o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do udziału. W czwartek nastąpi zakończenie oktawy połączone ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało i pomogli je złożyć po procesji. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy w Boże Ciało i w oktawie przyprowadzają dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Dziękujemy wszystkim, którzy nosili feretrony oraz Panom noszącym baldachim.

6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte jak w dni powszednie. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji nas kapłanów. Po wieczornej Mszy Świętej tradycyjna procesja, na którą zapraszamy jeszcze asystę. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Spotkanie dla członków parafialnego Oddziału Caritas w piątek po wieczornej Mszy świętej.

8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w Zabawie odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych. Zapisy u Ks. Grzegorza do środy. Wyjazd w sobotę o godz. 8.15 z rynku.

9. W sobotę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00. Zaproszony gość to Ks. Piotr Grudzień – saletyn, który aktualnie pracuje w Rzeszowie i jest organizatorem Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu.

10. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Brata Alberta w Dąbrówce Tuchowskiej o godz. 11.00. Sumę poprowadzi Ks. Paweł Gnat z diecezji rzeszowskiej.

11. Również za tydzień w  niedzielę odbędzie się kolejne Diecezjalne Święto Rodziny. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Szczegóły na plakacie oraz na naszej stronie internetowej.

12. Dziękujemy za ofiary złożone w maju i czerwcu na spłatę projektu na renowację zewnętrzną naszego kościoła, która wynosi około 30 tys. zł. Dziś również po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską. Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele. Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż