1. Dziś z racji 25 dnia miesiąca po Mszy świętej o 14:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornych nieszporów o 17:30, które połączymy z nabożeństwem czerwcowym. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo czerwcowe po wieczornych Mszach świętych.

2. Przypominamy, że od jutra przez całe wakacje Msze święte w naszym kościele parafialnym w dni powszednie będą tylko o godz. 7:00 i 18.00, natomiast w niedziele i święta nakazane nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00. Spowiedź Święta w dni powszednie 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Kancelaria od poniedziałku do piątku po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.00, a w soboty po Mszy świętej o godz. 7.00.

3. W środę 28 czerwca zapraszamy na 15:00 na rynek przy tablicy św. Jana Pawła II na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W czwartek 29 czerwca obchodzimy w Kościele Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszę święte w naszym kościele o 6:30, 8:30 oraz popołudniu o 16:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego jako Świętopietrze. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich czcicieli Św. Rity oraz osoby zmagające się z uzależnieniami i ich bliskich.

5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec o godz. 17.00. Odwiedziny chorych przez kapłanów w naszej parafii będą dopiero przed odpustem parafialnym w sobotę 29 lipca.

6. W najbliższą sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski i potrwa do 9 lipca. Szczegóły są na plakatach w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8. Ks. dr hab. Marek Kluz, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie informuje, że od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii:
na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych, które przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.
na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.
Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.