1. Przypominamy, że do końca sierpnia nie będzie w niedzielę Mszy świętej o 14:00 oraz w dzień powszedni o 6:15. Kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej, a w sobotę po porannej Mszy świętej.

2. Za tydzień w niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będzie gościć Pani Marta Przybyła z Poznania. Po Mszach Będzie możliwość zakupienia jej książek. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Tuchowski Wieczór Uwielbienia, podczas którego Pani Marta podzieli się swoim świadectwem, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólne uwielbienie. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę również włączymy się w ogólnopolską Akcję Misyjną 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na ten cel oraz błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

4. Jak co roku 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy w klasztorze u ojców redemptorystów.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za tydzień składka inwestycyjna, która przeznaczona będzie na projekt przeprowadzenia prac konserwatorskich i restauratorskich elewacji naszego kościoła. Z radością chcemy poinformować, że staraniem naszego ks. Proboszcza oraz Tomasza Bernala – przewodniczącego Rady Parafialnej, Magdaleny Marszałek – burmistrza Tuchowa i Wiesława Krajewskiego – posła na Sejm RP udało się pozyskać 1 mln 200 tys. zł. dofinansowania na przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich elewacji naszego kościoła. Szczegółowe informacje  dotyczące projektu i prac odnowy naszej świątyni możemy znaleźć na naszej internetowej stronie parafialnej. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym oraz Parafianom za wsparcie duchowe i materialne tego przedsięwzięcia.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi artykuł o nowych nominacjach kardynalskich, wśród których znajduje się ks. abp Grzegorz Ryś – arcybiskup Łodzi. Ponadto znajdziemy informacje m.in. o sztucznej inteligencji, o kolejnych zamieszkach we Francji i o ich przyczynach, o zamykaniu kolejnych oddziałów pediatrycznych w polskich szpitalach i wiele innych artykułów.

7. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności + Elżbietę Gawron. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu…