1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy Panią Martę Przybyłę z Poznania. Dziękujemy za świadectwo jej wiary, którym się dziś z nami dzieli. Życzymy wielu łask Bożych w dziele ewangelizacji i opieki Matki Bożej na każdy dzień jej życia. Po Mszy świętej w zakrystii będzie można zakupić napisaną przez nią książkę. Zapraszamy również dziś na godzinę 19.00 na wieczór uwielbienia, podczas którego Pani Marta podzieli się świadectwem swego życia i poprowadzi wraz z zespołem adorację i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
  2. We wtorek z racji liturgicznego wspomnienia św. Jakuba Starszego, Apostoła odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Nabożeństwo do Św. Jakuba, przed Uroczystością odpustową w naszej parafii, połączone z procesją do pięciu stacji, rozpoczniemy we wtorek na wieczornej Mszy świętej i będziemy je odprawiać do soboty włącznie.
  4. W związku z tym, że 28 lipca wypada w piątek, dlatego nie będzie  Koronki do Bożego Miłosierdzia na rynku przy tablicy św. Jana Pawła II, natomiast zapraszamy na tę modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o 15:00 do kościoła.
  5. Do chorych przed uroczystością odpustową kapłani udadzą się w sobotę od godz. 8.30.
  6. W przyszłą niedzielę (30 lipca) będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą odprawione według porządku wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy świętej o 14:00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną będzie o 11:30. W dniu odpustu będziemy gościć w naszej parafii ks. Infułata Romana Twaroga, proboszcza parafii katedralnej w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, gdzie pracuje od 32 lat. Wygłosi do nas Słowo Boże dzieląc się z nami świadectwem wiary i doświadczeniem swojej posługi. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć ofiarami do puszek jego pracę i wszelkie dzieła, które podejmuje, zwłaszcza w obliczu trwającej tam wojny.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na projekt przeprowadzenia prac konserwatorskich i restauratorskich elewacji naszego kościoła, o czym wspominaliśmy tydzień temu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
  8. Teraz będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a po błogosławieństwie końcowym pokropienie samochodów. Ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.