Odpust ku czci św. Jakuba Starszego Apostoła

1. Z racji  odpustu parafialnego gościmy w dniu dzisiejszym w naszej parafii  ks. Infułata Romana Twaroga, proboszcza Parafii Katedralnej Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim, który z cały dzień głosi nam Słowo Boże Na wszystkich Mszach Świętych Słowo Boże.   Serdecznie dziękujemy. Okażmy wdzięczność ks. Romanowi, który pracuje w Kamieńcu Podolskim już 32 lata na polu duszpasterskim, gospodarczym,  kulturowym  i charytatywnym. Wesprzyjmy  Go modlitwą i ofiarami do puszek po Mszach Świętych.

2. Pojutrze rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Chciejmy poprzez przykład dobrego życia, dobrowolną abstynencję i modlitwę wspierać te osoby, które są uzależnione od alkoholu lub innych nałogów. Wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Księdza Proboszcza w dniu Jego Patrona Św. Alfonsa Liguoriego.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi  w piątek  o 14.30  i 17.3o. Taca w tym dniu przeznaczona na misje. W pozostałe dni tygodnia spowiedź 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Dodatkowa Msza Święta w piątek o godz. 15.00, a  po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Nie ma odwiedzin chorych ponieważ były wczoraj.

4. W  przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

5. Ogłoszenie społeczne: W związku z Festiwalem Kultury trwającym od 4 do 6 sierpnia będą utrudnienia komunikacyjne. Parkingi na rynku będą nieczynne. Zamknięta dla ruchu będzie droga wokół rynku od strony północnej i zachodniej. Parkingi będą czynne tylko przy kościele, plebanii i garażach. W stronę Buchcic i Łowczowa będzie można dojechać ulicami Chopina i Widok. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Andrzej Gut. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…