Święto Przemienienia Pańskiego

1. W liturgii tygodnia:
    – we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
    – w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; nowenna do MB Nieustające Pomocy po Mszy św. o 18.00;
    – w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    – w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
    – w przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18.00; składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii, a ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dzięki staraniom naszej Parafii i Gminy Tuchów otrzymaliśmy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego poprzez Wojewodę Małopolskiego na prace konserwatorskie i restauratorskie elewacji naszego kościoła parafialnego kwotę 1 200 000 zł. Dziękujemy wszystkim – z Tuchowa i spoza Tuchowa – zaangażowanym w to pozyskiwanie środków. Bóg zapłać! Aktualnie mamy przygotowany projekt wstępny do konsultacji z Ochroną Zabytków. Później odbędą się przetargi, a zasadnicze prace będą miały miejsce w przyszłym roku. O szczegółach będziemy informować.
  3. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 7-11 sierpnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  4. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, że w dobie Internetu, smartfonów i mediów społecznościowych powraca starożytny ideał umartwienia, postu i wyrzeczenia. Dla dzieci jest do nabycia wakacyjny numer Promyczka Dobra.
  5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Mieczysław Niemiec. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…