1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
    • w poniedziałek – Piusa X, papieża,
    • we wtorek – N.M.P. Królowej,
    • w środę Msza Święta z Nowenną do M.B.N. Pomocy o godz. 18.00,
    • w czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła,
    • w piątek – dzień Jakubowy i całodzienna adoracja,
    • w sobotę Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Msze święte  o godz. 7.00; 8.30; 18.00.
  2. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszystkich naszych pielgrzymów razem z kapłanami polecajmy wstawiennictwu MB Częstochowskiej. Wyjazd na Jasną Górę na wejście PPT w piątek o godz. 6.00 spod Kościoła. Koszt 60 zł. Zapisy jeszcze do środy w zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę kończy pracę w naszej parafii Ks. Łukasz Dutka. Dziękujemy za sześć lat ofiarnej służby w naszej wspólnocie, szczególnie za pracę wśród młodzieży licealnej i parafialnej, a także we wspólnocie w Dąbrówce Tuchowskiej. Msza Święta w Jego intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  4. Ogłoszenia społeczne:
    a.     W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dożynki Gminne. Rozpoczną się Mszą świętą w kaplicy polowej przy Bazylice Matki Bożej w Tuchowie o godz. 14.00. Dalsze uroczystości będą od 15.30 w amfiteatrze przy Domu Kultury, aż do biesiady tanecznej z kapelą zakliczyńską o 18.30. Szczegóły na plakacie.
    b.    Przy okazji dożynek będzie okazja wesprzeć ofiarami bardzo kosztowne, liczone w milionach, leczenie małej Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Przy okazji będzie można otrzymać coś słodkiego przygotowanego przez wolontariuszy.
  5. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Np. w Gościu niedzielnym artykuł „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchownym.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
  7. Pomódlmy się jeszcze za śp. + Józefa Łątkę, którego w ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w drodze do wieczności.